Gündem

LİMANLARA KORİDOR BAĞLANTILİMANLARA KORİDOR BAĞLANTI21.07.2009Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Akdeniz ve Karadeniz limanlarını sınır kapılarına ve birbirlerine yüksek standartlı yollarla bağlayacaklarını belirtti.

Cahit Turhan, böylece Türkiye'nin kuzey-güney koridorunu oluşturacakları söyledi. Akdeniz ile Karadeniz'i Orta Anadolu'ya ve Akdeniz ile Karadeniz limanlarını birbirine bağlayacak koridorların arazi yapısı nedeniyle düşük standartta olduğunu anlatan Turhan, Avrupa-Asya-Güney Asya ve Orta Doğu arasındaki yük ve ticaret trafiğinin, Türkiye'de hava yolu ile ya da Akdeniz ve Karadeniz üzerinden sürdürüldüğünü belirtti. Turhan, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Ürünlerin pazarlara transferi, Akdeniz ve Karadeniz'deki limanlardan yapılıyor.

KUZEY GÜNEY KORİDORU OLUŞTURULUYOR

Bu transfer ihtiyacının giderek artması, Karadeniz ve Akdeniz'deki limanları birbirine bağlayan yolların daha güvenli ve konforlu hale getirilmesini gerekli kılıyor. Türkiye'nin kuzey-güney koridorunu oluşturacağız. Bu, Türkiye'nin diğer ülkelere karşı rekabet gücünü de artıracak.'

Kaynak : YENİ ŞAFAK
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72