Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Ekonomi / İş Dünyası / TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG İN 2008 FAALİYET RAPORU NA ULUSLARARASI ALANDA 4 BÜYÜK ÖDÜL

TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG İN 2008 FAALİYET RAPORU NA ULUSLARARASI ALANDA 4 BÜYÜK ÖDÜL

TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG  İN 2008 FAALİYET RAPORU  NA ULUSLARARASI ALANDA 4 BÜYÜK ÖDÜL21.07.2009TAV, finansal rakamlarla caz müziğini buluşturan 2008 Faaliyet Raporuyla, LACP “Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması”nda 4 dalda ödüle layık görüldü.

TAV Havalimanları Holding 2008 Faaliyet Raporu, juri üyelerinden aldığı, inovatif, araştırmacı, sıradışı ve iletişim kavramının temel mesajlarını güçlendirdiği yönündeki görüşler çerçevesinde Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi’nin (LACP) Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması’nda faaliyet raporunu geliştirmesi kapsamındaki başarılarından dolayı, Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölgesi için belirlenen “İletişimcilerin Seçimi” kategorisinde “Platin”, dünya çapında belirlenen “İletişimcilerin Seçimi” kategorisinde “Altın” ödüle layık görüldü. Bir önceki yıla göre, kurumunun faaliyet raporunun geliştirilmesinde sektöründe gösterdiği mükemmellikten dolayı “Gümüş” ödül almaya hak kazandı. Puanlamada 2008 yılının “Mükemmellik” kategorisine giren ilk 100 Faaliyet Raporu arasında yer aldığı için de ayrıca ödüllendirildi.

Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi’nde (LACP) 20’den fazla ülke ve 3 bin 500’ü aşkın proje ile yarışarak, dört ayrı dalda ödül kazanmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirten TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Bengi Vargül, “TAV Havalimanları'nın yarattığı değerin ardında farklı düşünebilme becerisine fırsat tanıyan ve bu yönde projeler üretmek için bizleri teşvik eden yöneticilerle çalışmanın avantajını yaşıyoruz. Raporumuz, güçlü bir liderlik, sektöründe öncülük ve ekip olabilme kabiliyetinin bir yansımasıdır. Biz inovatif düşünceyi destekleyen bir ortamda çalışıyoruz ve asıl işimizin ‘insan' olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Odak noktası yine insan olan bir esere imza atmanın mutluluğunu yaşarken, klasik finansal raporlama yaklaşımına, merak uyandıran ve alışılagelmiş düşünce şeklini kıran ikinci bir örneği kazandırarak da, altına TAV Havalimanları imzasını atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İnteraktif ortamda hazırlanan TAV Havalimanları Holding 2008 Faaliyet Raporu, caz müziği sanatçısı Kerem Görsev’in TAV Havalimanları tarafından işletilen havalimanları için yaptığı besteler ile terminallerin bulunduğu şehir ve ülkelerin hikayelerini notalara yansıtarak, TAV Havalimanları’nın sahip olduğu finansal değerlerinin yanı sıra insana yakınlığını ve bakışını da sergiliyor.

Geçtiğimiz yıl, Buket Uzuner’in “İstanbullular” romanından alıntılar yapılan TAV Havalimanları Holding 2007 Faaliyet Raporu, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Geleneksel Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nda “Silver Award” ve Türkiye Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından gerçekleştirilen Grafik Ürünler Yarışması’nda  “Yılın En İyi Tasarlanmış Faaliyet Raporu” ödüllerini kazanmış ve büyük ilgi görerek ikinci kez basılmıştı. 

Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi (LACP) Hakkında

Halkla ilişkiler sektöründe en iyi uygulamaların tartışılabilmesi ve de örnek iletişim yeteneklerine sahip olan şirketlerin ödüllendirileceği bir platform oluşturulması amacıyla kurulan LACP, 2001 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluş amacı kapsamında e-posta yoluyla dağıtılan aylık bir bülten yayınlayarak üç ayda bir iletişim alanı içerisinde çeşitli branşlara yönelik yarışmalar düzenleyen LACP’ın 30 binden fazla üyesi bulunuyor. En iyi uygulamalardan örneklerle profesyoneller için yararlı kaynaklar ve öneriler içeren bülten, ayrıca sektör trendlerinin ve karşılaşılan zorlukların tartışıldığı forumlara ev sahipliği yapmaktadır.

LACP’ın düzenli olarak organize ettiği yarışmalara her yıl dünyanın dört bir tarafında yer alan en saygın kurumlardan yüzlerce katılım gerçekleşmektedir.

Kaynak: Airport Haber

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr