Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / HUBTIC, ALMAN-TÜRK SANAYİ VE TİCARET ODASI ÜYESİ OLDU

HUBTIC, ALMAN-TÜRK SANAYİ VE TİCARET ODASI ÜYESİ OLDU

HUBTIC, ALMAN-TÜRK SANAYİ VE TİCARET ODASI ÜYESİ OLDU13.03.2023Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası üyesi oldu. Şirketi 2021 yılında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kurduklarını, operasyon ofisini de aynı yıl İstanbul’a taşıdıklarını hatırlatan Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, "Bu üyelik ile birlikte iki ülke arasında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi derinleştirerek, paydaşlarımız için uluslararası ticarette daha fazla değer yaratmayı hedefliyoruz" dedi.

Dijital lojistik şirketi Hubtic, şirketin merkezinin bulunduğu Almanya ile operasyon ofisinin yer aldığı Türkiye arasındaki faaliyetlerini artırmak ve iki ülke arasındaki ticaretin güçlenmesine katkı sunmak üzere Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası’na üye oldu.

Abdullah Cansu: "Dijital destekli hizmet alanımızı genişleteceğiz"
Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, "Hubtic olarak hizmet verdiğimiz 50’den fazla ülke arasında yer alan Türkiye ve Almanya’nın bizim için ayrı bir anlam ve önemi var. Şirketimizi Almanya’da kurduk, merkezimiz orada. Faaliyetlerimizi ise operasyon ofisimizin bulunduğu ülkemizden yönetiyoruz. Diğer taraftan Almanya, ülkemizin ihracatında birinci, ithalatında da dördüncü sırada yer alıyor. Biz bu üyelikle birlikte hem iki ülke arasındaki ticaretin güçlenmesine katkı sağlamayı hem de paydaşlarımız için daha fazla değer yaratmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda faaliyetlerimizi derinleştirip, mevcut uzmanlığımızı pekiştirecek ve lojistik alanındaki dijital destekli hizmetlerimizi daha geniş bir kullanım alanına ulaştıracağız" dedi.

İki ülke arasında yeni rotalar kurulacak
Cansu ayrıca iki ülke arasında yeni rotalar kurarak, uygun navlun, operasyon desteği ve taşımaların çevrim içi takibi ile yüksek kalitede lojistik hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr