Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / TURKISH CARGO, MEGA HUB’I SMARTIST’İ ÜÇ REKLAM FİLMİYLE TANITTI

TURKISH CARGO, MEGA HUB’I SMARTIST’İ ÜÇ REKLAM FİLMİYLE TANITTI

TURKISH CARGO, MEGA HUB’I SMARTIST’İ ÜÇ REKLAM FİLMİYLE TANITTI30.01.2023Turkish Cargo, dünyanın en gelişmiş hub’larından biri olan SMARTIST tesisinde faaliyet gösteriyor. Küresel marka, sahip olduğu bu gücü ve potansiyelini reklam film serileriyle anlatıyor.

Üç ayrı film olarak çekilen serinin ilk filminde; Güney Asya’da yetişen ve aynı gün içerisinde Amerika’da bir restoranda servis edilen Barramundi balığının okyanus ötesi yolculuğu konu ediliyor. İkinci film Paris’te bir müzayedede açık artırmaya sunulan Çin hanedanlığına ait kıymetli bir seramiğin Fransa’ya getirilişini anlatıyor. Afrika’da üretilen Boynuzlu kavunun yolculuk hikayesini konu alan üçüncü film ise Japonya’da bir manav tezgahında geçiyor. Filmlerin sonunda; her biri farklı ülkelere ait bu ürünlerin İstanbul’dan geldiğini duyanların şaşkınlıklarını gizleyememesi üzerine; "Dünyanın lojistik merkezi: SMARTIST’’ vurgusu yapılıyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; "Bayrak Taşıyıcı Türk Hava Yolları olarak; havacılık tarihinin başlangıcından günümüze kadar olan süreçte hatırı sayılır bir yol kat ettik ve çok önemli başarılara imza attık. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olduk. Beklentilerin ötesinde sunduğumuz hizmet kalitemiz ve çevik yapımızla rakiplerimizden pozitif yönde ayrıştık. Dünyanın en büyük hub’ları arasında yer alan mega kargo tesisimiz SMARTIST’i inşa ettik. Bu stratejik yatırımımız ile doğu ve batı arasındaki ticaretin köprüsü olduk. Tüm bu başarılarımız; coğrafi avantajımız kadar, havacılığın başlangıç dönemlerinde, "İstikbal göklerdedir" vizyonu doğrultusunda çizilen stratejinin bir sonucudur ve asla tesadüf değildir.

Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılı bizim için çok daha ayrı bir önem taşıyor. Ülkemizin 100. yıl hedefleri doğrultusunda, Türk Hava Yolları olarak bizler de geçmiş dönemlerdeki başarılarımızdan aldığımız cesaretle çok daha ötesini hedefliyoruz. Yaptığımız yatırımlar, oluşturduğumuz stratejilerimizle İstanbul’u dünyanın lojistik merkezi haline getiriyoruz."

Kaynak: transmedya.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr