Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / BATI - DOĞU DEMİRYOLU BAĞLANTISI KOPUK

BATI - DOĞU DEMİRYOLU BAĞLANTISI KOPUK

BATI - DOĞU DEMİRYOLU BAĞLANTISI KOPUK21.07.2009

Yük treninin Elmadağ yakınlarında tünel içinde raydan çıkması dolayısıyla, Türkiye'nin batısı ile doğusu arasındaki demiryolu bağlantısı sağlanamıyor. Batı - doğu demiryolu bağlantısı 3 gündür kopuk

 

Batı - doğu demiryolu bağlantısı 3 gündür kopuk

Yük treninin Elmadağ yakınlarında tünel içinde raydan çıkması dolayısıyla, Türkiye'nin batısı ile doğusu arasındaki demiryolu bağlantısı üç günden bu yana sağlanamıyor.

Aynı zamanda Ankara-Sivas demiryolu hattını oluşturan bu güzergahtaki kaza neticesinde, iki günden buyana başta Ankara-Kayseri arasında işleyenler olmak üzere tarifeli anahat yolcu ve yük trenleri sefere çıkamıyor.

-"ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ;AMA..."-

TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri, enkaz kaldırma ve kurtarma ekiplerinin kazanın meydana geldiği andan itibaren olay yerinde aralıksız çalıştıklarını belirterek şu bilgiyi verdiler:

Tünel içinde devrilen yük vagonlarının çıkarma işlemleri çevreye de zarar vermeleri sonucu uzun uğraş gerektirdiğinden yol açma faaliyetlerimiz devam ediyor. Kaza nedeniyle hasar gören tünelin iç zemininin de onarılması sonucu demiryolunu trafiğe açma işlemi uzun sürüyor. Ankara Sivas demiryolunu bu geceden itibaren yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz"

Ankara'dan Kayseri'ye gübre taşıyan 25004 sefer sayılı yük treni,15 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.20'de, Elmadağ ilçesi yakınlarındaki tünel içinde yol alırken, 9 yük vagonu raydan çıkmış ve tünele de hasar vererek devrilmişti.

 
Kaynak: ulasımonline
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr