Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / PROF. DR. AHMET BOLAT, IATA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

PROF. DR. AHMET BOLAT, IATA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

PROF. DR. AHMET BOLAT, IATA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ21.06.2022
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Uluslararası Hava Yolları Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) bugün Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 78. IATA Yıllık Genel Kurul Toplantısı'nın sonuçlanması ile ilgili yaptığı açıklamada; Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat'ın, üç yıl süreyle IATA Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladığını duyurdu.

Bu kararla birlikte Türk Hava Yolları yeniden, Prof. Dr. Ahmet Bolat liderliğinde IATA Yönetim Kurulu’nda temsil edilecek. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, bu sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olarak beni bu değerli göreve seçen IATA Yönetim Kurulu'na teşekkür ediyorum. Havayolu sektörünün önde gelen aktörleri olarak, özellikle küresel havacılığın Kovid_19 sonrası aktif bir toparlanma sürecine girdiği bu zamanlarda ortaklar arasındaki dayanışma ve iş birliğinin değerine inanıyoruz. Türkiye'nin ulusal bayrak taşıyıcısı olarak, sağlam uzmanlığımız ve profesyonel geçmişimiz ile yeni görevimizle ilgili sorumlulukları başarıyla yerine getireceğimize inancımız tam." dedi.
Ocak 2022 sonu itibarıyla Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türk Hava Yolları bünyesinde strateji geliştirme, filo yatırım ve planlama, ticari ortaklıklar ve ittifak koordinasyonu konularında yaklaşık 17 yıllık kapsamlı bir deneyime sahip.

Sektörün temel değişimlerini karşılamak için daha fazla sinerji oluşturmanın alternatif yollarını bulmaya odaklanan Türk Hava Yolları, inovasyon için fikir alışverişinde bulunmak üzere daima uyumlu bir şekilde çalışma kararlılığını göstermeye devam etmektedir.

Yaklaşık 290 havayolu şirketini ve toplam hava trafiğinin yüzde 83'ünü temsil eden dünya havayollarının ticaret birliği olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), havacılık faaliyetinin birçok alanını desteklerken, kritik havacılık konularında da endüstri politikasının belirlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr