Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / CSCMP TÜRKİYE DE DE YAPILANDI

CSCMP TÜRKİYE DE DE YAPILANDI

CSCMP TÜRKİYE  DE DE YAPILANDI15.06.2009

Merkezi ABD’de olan dünyanın en büyük Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi organizasyonu CSCMP (Council of Supply Chain Management Professionals) artık Türkiye’de de aktivitelerine başlıyor. DÜNYA Perşembe Rotası Yazarı ve Lojistik Danışmanı Atilla Yıldıztekin’in başkanlığında kurulan organizasyonun Türkiye ayağının konsey başvurusu onaylandı.

Herkese açık 13 binden fazla üyesi olan  CSCMP, her yıl ABD’nin farklı bir şehrinde, Avrupa ve  Asya’da farklı ülkelerde düzenlemekte olduğu konferanslarla tedarik zincirinin ve lojistiğin gelişmesine katkıda bulunuyor. Lojistikle ilgili her birimi bir araya getirmeyi hedefleyen konsey, özel fiyatlı kitaplar veriyor; farklı ülkelerde yuvarlak masa toplantıları yapıyor. Yeni oluşum, “Roundtable Toplantıları” adı verilen bu çalışmalarla öncelikle Türkiye’den CSCMP üyeleri ile yılda 3-4 kez toplantı düzenleme amacında. CSCMP organizasyonunun kontrolünde yapılacak olan bu toplantılarda lojistiğin gelişmesine katkıda bulunan veya bulunacak kişiler konuk olacak. Tedarik zinciri ve lojistik konularındaki bilgilerin paylaşıldığı, kişiler arasında ilişkilerin ve anlayışın artırıldığı, kişisel ve mesleki yeteneklerin gelişmesine yarar sağlayacak bu toplantılarda elde edilen sonuçlar, daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak. 

 “Türkiye Roundtable Grubu”  10 CSCMP üyesinden oluşturuldu. Bu üyeler 4 Haziran Perşembe günü bir araya gelerek görev dağılımı yaptılar. 

 

CSCMP Türkiye Grubu’nun görev dağılımı


Atilla Yıldıztekin
                        Başkan
Şükran Kadıpaşaoğlu                  Başkan Yardımcısı
Barış Melek Doğan                    Genel Sekreter
Ayhan Türkmen                        Sayman
Eğitim komitesi                        Demet Bayraktar, Feza Özalp,
Üyelik Komitesi                        Ayhan Türkmen, Alpaslan Keser
Konuklar Komitesi            Dilek Ogan Akkum
Üye                                           Sibel Ayalp ve Egemen Akın


Kaynak: Selçuk ONUR - PERŞEMBE ROTASI

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr