Üye Şirketlerden

DFDS AKDENİZ İŞ BİRİMİ “EKONOMİDE YENİ ROTA: LOJİSTİK” ZİRVESİ KAPSAMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ PAYLAŞTIDFDS AKDENİZ İŞ BİRİMİ “EKONOMİDE YENİ ROTA: LOJİSTİK” ZİRVESİ KAPSAMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ PAYLAŞTI29.03.2022
"Lojistik’te yeni ve yükselen trendler & sürdürülebilirlik" konulu panelde global düzeyde sürdürülebilirlik hedefleri paylaşıldı.
DFDS Akdeniz İş Birimi, Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde, "Ekonomi Dünya" dergisi tarafından düzenlenen lojistik zirvesi kapsamında; "Lojistik’te yeni ve yükselen trendler & sürdürülebilirlik" konulu panelde sürdürülebilirlik hedefleri paylaştı.
DFDS Akdeniz İş Birimi, Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde, "Ekonomi Dünya" dergisi tarafından düzenlenen "Ekonomide yeni rota: lojistik zirvesi" kapsamında; "Lojistik’te yeni ve yükselen trendler & sürdürülebilirlik" konulu panelde global düzeyde sürdürülebilirlik hedefleri paylaştı. Ekonomi Dünya Dergisi tarafından düzenlenen zirve; Altınbaş Üniversitesi, Gayrettepe Yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Altınbaş Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Özsoy; zirvede kurumların ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü lojistik sektörünün desteğiyle yaratabileceklerini ifade etti.
DFDS Akdeniz İş Birimi adına panelde konuşmacı olarak yer alan DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Özlem Dalga şöyle konuştu: "DFDS Akdeniz İş Birimi olarak sürdürülebilirlik vizyonuyla çevresel ayak izimizi kademeli bir biçimde azaltarak 2050 yılına kadar iklim nötr duruma gelmeyi taahhüt ediyoruz. 2030 yılında Karbon (CO2) emisyonlarını %45 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ayrıca ilk yeşil gemimizi, en geç 2025’te suya indirme hedefimiz var."
Öte yandan, DFDS global düzeyde sektörün ve dünyanın geleceği için gemilerinin daha uzun süre daha verimli çalıştırılmasını sağlayan yeni teknolojik gelişmelerden de faydalanıyor.
Kaynak: lojiyol.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı
Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6
Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72