Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TOBB VE UND’DEN TÜRK TIR'LARI İÇİN KRİZ MASASI VE IRU GİRİŞİMİ

TOBB VE UND’DEN TÜRK TIR'LARI İÇİN KRİZ MASASI VE IRU GİRİŞİMİ

TOBB VE UND’DEN TÜRK TIR'LARI İÇİN KRİZ MASASI VE IRU GİRİŞİMİ26.02.2022
Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrasında bölgede kalan taşımacılar için kriz masası oluşturuldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrasında bölgede kalan taşımacıların durumuyla ilgili, "Girişimlerimiz sonucu Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU), bölgedeki taşımacılarımızın vizesiz ve geçiş belgesiz ülkemize dönmesi için Avrupa Komisyonu ve güzergah ülkelerine çağrıda bulundu. Ülkelerin desteklerini görüyoruz." ifadelerini kullandı.?
Hisarcıklıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna’daki kriz nedeniyle Türk tırları ile ihracatın olumsuz etkilenmemesi ve sorunların anlık takip edilerek çözüme kavuşturulması için bakanlıklar, ilgili kamu kurumları, yurt dışı temsilcilikler ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile "kriz masası" oluşturduklarını belirtti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

"Girişimlerimiz sonucu IRU bölgedeki taşımacılarımızın vizesiz ve geçiş belgesiz ülkemize dönmesi için Avrupa Komisyonu ve güzergah ülkelerine çağrıda bulundu. Ülkelerin desteklerini görüyoruz. Bakanlıklarımız ve IRU’ya teşekkür ederiz."

Kaynak: www.lojiyol.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr