Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / İYİDERE LOJİSTİK LİMANI, TİCARETİN YENİ ROTASI OLACAK

İYİDERE LOJİSTİK LİMANI, TİCARETİN YENİ ROTASI OLACAK

İYİDERE LOJİSTİK LİMANI, TİCARETİN YENİ ROTASI OLACAK14.08.2021
AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Türkiye’deki 150 mega projenin 4 tanesinin Rize’de inşa edildiğini belirterek, "İyidere lojistik limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir" dedi.

İyidere Lojistik Limanı, ticaretin yeni rotası olacak"

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Türkiye’deki 150 mega projenin 4 tanesinin Rize’de inşa edildiğini belirterek, "İyidere lojistik limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir" dedi .

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, yıllık 3 milyon ton genel kargo, 8 milyon ton dökme yük, 100 bin TEU konteyner ve 100 araç Ro-Ro kapasitesine sahip olacak olan İyidere lojistik Limanı inşaat alanında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden inşaatın son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Yapılan incelemenin ardından Lojistik Merkezin bir ticari üs olacağını vurgulayan Avcı, "İyidere Lojistik Limanı ilimize çok büyük katkılar sağlayacak inşallah. İyidere’de bölgemizi iç akslara bağlayacak yani denizden gelen ürünü içeriye transfer edecek, içerden gelen ürünü de deniz yoluyla transfer edebilecek bir ticari merkez oluşturulacak. İlimizin ticaret hacmini artıracağı gibi hemşehrilerimize istihdam olanağı da sunacaktır. Dolayısıyla bu proje bizim için hayati önem taşıyor. Kader gayrete aşıktır. İyidere Lojistik Limanının ilimize kazandırılması noktasında çok büyük mücadeleler verdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle de hamdolsun ilimiz Türkiye’nin en büyük mega projelerinden birine sahip oldu. Elhamdülillah pandemi koşullarına rağmen inşaatımızda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’deki yaklaşık 150 Mega projenin 4 tanesi şu anda Rize’de inşa ediliyor. İyidere Lojistik Limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir. Bunlar ilimiz için çok kıymetli projeler. Havalimanımız, Lojistik Merkezimiz, Şehir Hastanemiz, Ayder Projemiz ve Rize Şehir Merkezi gibi tarihin en büyük dönüşümlerini ihtiva eden mükemmel bir dönüşüm çalışması yapılıyor. Bu projeler ilimizdeki bütün aktörlerin bütün bir ekibin son derece uyumlu çalışması sonucunda ortaya çıkan eserlerdir. Ortak payda etrafında hepimiz ilimize nasıl bir yatırım kazandırabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz bunun heyecanı içerisindeyiz" dedi.

OLAY53.COM

Kaynak: lojiport.com