Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD DERGİ'NİN 25. SAYISI OKUYUCULAR İLE BULUŞTU!

UTİKAD DERGİ'NİN 25. SAYISI OKUYUCULAR İLE BULUŞTU!

UTİKAD DERGİ'NİN 25. SAYISI OKUYUCULAR İLE BULUŞTU!27.07.2021
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından ilk sayısı Temmuz 2015'te yayınlanan UTİKAD Dergi'nin 25. Sayısı çıktı.

Tavan fiyat uygulaması gibi belirli dönemlerde gündeme gelen ordino konusu, 2021 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün, bölge müdürlüklerine gönderdiği bilgi notu ile yeniden gündemde kendine yer buldu. UTİKAD, uluslararası taşımacılıktaki ‘yük teslim’ sürecinin tüm dünyada olduğu gibi uluslararası taşımacılık konvansiyonlarının öngördüğü doğrultuda ve Türk Ticaret Kanunu'nda yer verilmiş olan maddelere göre uygulanmaya devam edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

UTİKAD'ın Ordino konusuna dair açıklamalarının kapağa taşındığı yeni sayımızda aynı zamanda; Denizyolu Taşımacılığında Konteyner Krizi, Aşı Lojistiği, Havayolu Taşımacılığında Gizli ve Beyan Edilemeyen Maddeler, Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği Kapsamında Mühür Kullanımı, UTİKAD FIATA İlişkileri, UTİKAD Üyelerine Özel Avantajlar gibi sektörel konular da yer alıyor.

Röportajlar ve dosya konuları ile sektörün sesi olmayı sürdüren UTİKAD Dergi'nin 25. Sayısını sizlerle buluştururken işlerinizde başarılar diliyoruz.

UTİKAD Dergi'nin 25. Sayısına Ulaşmak İçin tıklayınız.