Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DÜNYA NIN EN BÜYÜK LOJİSTİK FUARINDA TÜRKİYE TARTIŞILDI

DÜNYA NIN EN BÜYÜK LOJİSTİK FUARINDA TÜRKİYE TARTIŞILDI

DÜNYA  NIN EN BÜYÜK LOJİSTİK FUARINDA TÜRKİYE TARTIŞILDI21.05.2009

Fuara partner ülke olarak Türkiye’yi temsilen UTIKAD Yönetim Kurulu Başkanı Kosta SANDALCIDIS’ in yanı sıra, UTIKAD eski başkanlarından Lütfü AYGÜLER, UTIKAD üyelerinden Turgut ERKESKİN, Arif BADUR, Hacer UYARLAR, Ercan ATAMAN katıldı. Ayrıca, Dış ticaret Müsteşarı Tuncer KAYALAR ve bürokratlar ile UND de fuardaydı.

Fuarda UTİKAD’ın girişimleriyle partner ülke olarak seçilen Türkiye ile ilgili bir oturum düzenlendi. Oturumda Türkiye’nin lojistik potansiyeli tartışıldı. Moderatörlüğünü ise Almanya Freight Forwarder Derneği Başkanı Michael Kubenz yürüttü. Oturumda “General Conditions of the Turkish Market” konulu bir sunum gerçekleştiren UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Kosta Sandalcı, Almanya ve Türkiye arsındaki ticari ilişkiler hakkında bilgi verdi. Almanya ve Türkiye’nin ekonomik olarak birbirleri için önemli iki ülke olduğunu belirten Sandalcı, sunumunda Türkiye’nin lojistik potansiyelindeki gelişmeleri anlattı (İlgili sunumu Raporlar & Sunumlar bölümünde bulabilirsiniz). Sandalcı konuşmasında Türkiye lojistik sektöründeki düzenlemeler hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Oturuma Kosta Sandalcı’nın yanı sıra GLS Global Logistics Consulting Services CEO’su Wolfgang Wanja, Schunck Group’un Uluslar arası Departman Direktörü Joachim Bußmann, Logwin Solutions Ülke Direktörü Ercan Ataman, Hellmann Worldwide Logistics Genel Müdürü Cem Akgül konuşmacı olarak katıldı. Konuşmaların ardından soru-cevaplarla oturum sona erdi.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr