Gündem

LOJİSTİK ÜS YOLUNDA TÜRKİYELOJİSTİK ÜS YOLUNDA TÜRKİYE21.05.2009

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Lojistik Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan "Türkiye’nin Lojistik Üs Olmasını Bahçeşehir Üniversitesi Tartışıyor" isimli konferans 14 Mayıs 2009 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlendi.

Öğrencilerin, akademisyen Sina Avşar ve Doç. Dr. Murat Erdal öncülüğünde, Türkiye’nin tüm bölgeleri için oluşturdukları gruplarla sunumlarını yaptıkları konferansa, Uluslararası Lojistik Bölümü öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Konferansa, değiştik Üniversiteden ve lojistik şirketlerinde çalışanlarda katıldı.

Türkiye’nin coğrafi bölgelerinin Türkiye’nin lojistik üs olmasına katkılarını ayrı ayrı inceleyen öğrenciler, hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılığının detaylarını, hazırladıkları görsel sunumlarla öğrenci ve öğretmenlere aktardı.

Öğrencilerin yaptıkları araştırmalar sonucunda lojistik üs olmaya aday olarak belirlediği merkezler arasında; İzmir Alsancak Limanı, Mersin Limanı, Haydarpaşa Limanı, Ambarlı Limanı, Atatürk Havalimanı, Haydarpaşa Garı, Halkalı Garı, Gelibolu Limanı, Kepez Limanı, Eceabat Limanı, Bandırma Limanı, Gemlik Limanı gibi önemli transfer merkezleri yer alıyor.

Türkiye’nin lojistik konusunda büyük bir altyapı eksikliğinin olduğunu vurgulayan lojistik öğrencileri, “Ülkemiz lojistik üs olacaksa öncelikle üretim merkezi olmalıdır.” görüşünde hemfikir oldular.
Sunumu hazırlayan öğrenciler konferans sonunda öğretmenleri tarafından çeşitli hediye ve çiçeklerle ödüllendirildi. 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı
Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6
Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72