Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / SAMSUN KITALARI BİRLEŞTİRECEK

SAMSUN KITALARI BİRLEŞTİRECEK

SAMSUN KITALARI BİRLEŞTİRECEK21.05.2009

Samsun'un lojistiğin merkezi olması için demiryollarının yeniden yapılandırıldığını belirten Demir Yolları İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu, Samsun'un kıtaları birleştiren bir görevi demiryolları ile gerçekleştireceğini ifade etti
Samsun'un lojistiğin üssü olması için demiryollarının iyileştirilmesine ve geliştirilmesine çalışıldığını belirten Demir Yolları İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu, demiryolları merkezli yapılacak olan bu proje ile Karadeniz'e sınırı olan ülkelerin Samsun'da birleşeceğini söyledi. Samsun-Fatsa demiryolu projesinin ihalesine çıkıldığını kaydeden Kokuroğlu, yine Samsun'da demiryolları üzerine büyük bir tesisin kurulacağının da altını çizdi.

SAMSUN-FATSA BİRLEŞİYOR

Samsun-Fatsa demiryolu proje ihalesinin de yapıldığını belirten Kokuroğlu “Biz bu toplantılara çok büyük bir memnuniyet ve heyecanla katıldık. Bu projeler sonuçta Samsun'u Fatsa'ya kadar bağlayacak bir çalışmadır” dedi. Çalışmaların devam ettiğini belirten Kokuroğlu, Samsun'un büyük değişim geçireceğini dile getirdi.

DEMİRYOLLARI İŞLERLİK KAZANACAK

Demir yolları merkezli yapılacak olan bu projelerin hem komşu illerle hem de Karadeniz'e sınırı olan ülkeler arasında lojistik ithalat oluşturacağını belirten Kokuroğlu, “Rusya üzerinden deniz yolu ile Samsun limanına gelen vagonların, ülkemizdeki raylarda da yürütülmesi için tekerlek aralığını daraltılması için büyük bir tesis kurulacak” diye konuştu.

 

Kaynak: Lojiport

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr