Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gümrük / SARP SINIR KAPISI’NDA GÜNLÜK TIR GEÇİŞ REKORU

SARP SINIR KAPISI’NDA GÜNLÜK TIR GEÇİŞ REKORU

SARP SINIR KAPISI’NDA GÜNLÜK TIR GEÇİŞ REKORU05.12.2020
Türkiye-Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı’nda tır geçiş rekoru kırıldığı belirtildi.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Sarp Kara Hudut Kapısı'nda günlük 704 TIR geçişiyle rekor kırıldığını söyledi. Akyürek, "Sarp Gümrüğü’nün Gürcistan tarafında zemin betonlama çalışması sıkıntılı bir süreç oluştururken lojistik ve ihracat konusundaki hassasiyetler göz önünde bulundurularak çalışan Artvin'deki tüm idarecilerimize teşekkür ederim" dedi.

Yöneticilerin duyarlı çalışması sayesinde geçiş rekoru kırıldığını kaydeden Akyürek, şunları söyledi:

"Gürcistan tarafındaki sıkıntı göz önünde bulundurulduğunda bu rekora imza atmış olmaları, komşu ülkedeki sorun ortadan kalktığında araç çıkış sayısının daha yukarılara ulaşacağı göstermektedir. Sayın Valim Yılmaz Doruk başkanlığında Artvin ili sınırı Arhavi tarafında oluşturulan yeni tır parkı çalışmalarındaki çabaları, karayolu üzerindeki sevk ve tır parkındaki düzenlemelerde gösterdiği desteklerinden dolayı Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat’a teşekkür ediyorum.

Bu durumun ihracatçımızı, nakliyecimizi ve ülke ekonomimizi olumlu ve önemli ölçüde etkileyeceği düşünülürse Sarp Kara Hudut Kapısının modernize edilmesinde emeği olan TOBB Genel Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na da buradan teşekkür ediyorum."

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr