Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: CUDİ DAĞI TÜNELİ VE VİYADÜĞÜ VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: CUDİ DAĞI TÜNELİ VE VİYADÜĞÜ VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: CUDİ DAĞI TÜNELİ VE VİYADÜĞÜ VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN18.10.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla gerçekleşen törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan törendeki konuşmasında Şırnak'ın kendisinin ''göz bebeği'' olduğunu belirterek şu şekilde konuştu:

''Biz sizi çıkar, üç kuruşluk dünya menfaati için değil sadece ve sadece Allah için seviyoruz.'' ifadesini kullanan Erdoğan, Allah'ın ve milletin rızasını kazanmanın mücadelesi içinde olduklarını kaydetti.

"Biz milletimize efendi olmak için değil hizmetkar olmak için geldik" sözünü her zaman söylediğini anımsatan Erdoğan, "Bizim hizmet anlayışımızla partizanlık yoktur, ötekileştirmek yoktur, bizim siyaset anlayışımızda insanları etnik kökenlerine, inançlarına, dillerine göre tasnif etmek yoktur" dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Şırnak'ta devam eden 10 kara yolu yatırımıyla 490 kilometreyi aşkın yol yaptıklarının ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapıu Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şırnak Valiliği önünde gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de ulaştırma ve altyapı atılımını güçlenerek sürdürdüklerini dile getiren Bakan Karaismailoğlu, AK Parti hükümetinin bu zaman zarfında ortaya koyduğu dünya ölçeğindeki dev projeler kadar memleketin el değmemiş köşelerine götürdüğü hizmetler sayesinde de halkın yaşam standartlarının büyük bir dönüşüm geçirdiğini kaydetti.

- Şırnak'ta halen devam eden 10 kara yolu yatırımımızla 490 kilometreyi aşkın yol yapıyoruz

Vatandaşlara iş, aş, eğitim, kültür götüren demir yollarını, kara yollarını, tünelleri, köprüleri inşa etmeye devam ettiklerini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Yolumuz, Siirt, Van ve Hakkari ile kuzey-güney yakasında Karadeniz bölgesini bağlayacak. Irak ve Suriye gümrük kapılarına ulaşan bir güzergahta ulaşımı güvenli, konforlu bir hale getirecek. Yolumuzun yüksek niteliği bu hat üzerinde olumlu bir etki yaparken inşallah ekonomik canlılığa, yeni iş olanakların oluşmasına da vesile olacaktır. Binlerce yıldır geçit vermez denen Cudi Dağı'nı delerek inşa ettiğimiz tünellerimizin ve viyadüğümüzün hizmete girmesiyle birlikte yolumuz 8 kilometre daha kısalıyor. Yolumuzun hizmete girmesiyle zamandan 55 milyon 600 bin lira, akaryakıt tüketiminden 19 milyon 800 bin lira olmak üzere yıllık 75 milyon 400 bin lira tasarruf sağlayacağız. Şırnak'ta halen devam eden 10 kara yolu yatırımımızla 490 kilometreyi aşkın yol yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

- ‘'Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaptığımız projeler bizler  için bambaşka anlam taşıyor.''

Bugün yine bölgede ulaşımın niteliğine, halkın yaşam standartlarına katkısı olacak Cizre-Şırnak yolunun açıldığını kaydeden Karaismailoğlu Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaptıkları projelerin bambaşka anlam taşıdığını ifade etti. Karaismailoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bu projeler aslında burada yaşayan halkımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza uzatılan şefkatli güçlü bir el anlamına geliyor. Bizlere gösterdiğiniz hedeflere ulaşmak için tüm ekibimiz büyük bir şevkle yılmadan, yorulmadan çalışmaktadır. İlk günkü heyecanla daha nice projeler için çalışmaya devam edeceğiz. Cudi Dağı tüneli ve viyadüğünün vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Şırnak'a yapılan güzellikleri paylaşmanın ve bu açılışları gerçekleştirmenin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, kentte her alanda 17 yılda 17 milyar lirayı bulan yatırımların sağlandığını belirterek, özellikle de güvenlik ve huzur ikliminin tesisinden dolayı Şırnaklılar adına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve ilgili bakanlıklara teşekkürlerini bildirdi.  

Kaynak: www.uab.gov.tr
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr