Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU GÖREVİ DEVRALDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU GÖREVİ DEVRALDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU GÖREVİ DEVRALDI28.03.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, görevi Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'dan devraldı.

Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Bakanlıkta görev yapmaktan her zaman gurur duyduğunu belirten Karaismailoğlu şunları söyledi: “Çok değerli Bakanımızın çok değerli bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak önemli işler yapmaya çalıştık. Bu kadar kısa bir süre içerisinde kendisinden çok şey öğrendik.”

Karaismailoğlu, bu görevi kendisine tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanının güvenine layık olmaya gayret göstereceğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu göreve layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önümüzde çok önemli projeler var. Bütün dünyaya ses getirecek vizyon projeler var. Ülkemizin gelişmesine ve geleceğine katkı sağlayacak vizyon projeler var. Onları hep birlikte beraber hızlı bir şekilde yürüteceğiz.  Bunları yaparken de çok saygıdeğer Bakanımızın bilgi ve tecrübelerinden mutlaka faydalanacağız. Bakanlığımıza ve Hükümetimize verdiği katkılardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarım adına yine her zaman çok teşekkür ediyorum.”

Turhan: “Emaneti yeni Bakanımıza devrediyorum”

Görevi devreden Turhan ise görevde bulunduğu süre boyunca ülkenin erişim ve ulaşımıyla ilgili birçok hizmet yaptıklarını belirterek, “Bu görevler kutsal görevler, bu görevler kişilere bağlı olmayan görevler. Ülkemiz için milletimiz için fedakarlık yapılması gereken görevler. Bizden önceki dönemlerde görev alan Bakanlarımız gibi ben de aldığım emaneti bugünden sonra bu görevi yürütecek olan yeni Bakan arkadaşımız Adil Karaismailoğlu'na devrediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Kaynak: www.tcddtasimacilik.gov.tr