Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / PARK PALET’TEN E-TİCARET LOJİSTİĞİNE YENİ ÇÖZÜM

PARK PALET’TEN E-TİCARET LOJİSTİĞİNE YENİ ÇÖZÜM

PARK PALET’TEN E-TİCARET LOJİSTİĞİNE YENİ ÇÖZÜM10.03.2020
Park Palet, siparişlerin hazırlanmasından paketlenmesine, faturalanmasından kargolanmasına ve iade işlemlerine kadar tüm süreçleri sistemindeki uzman hizmet sağlayıcılar üzerinden yönetecek.

Dönemsel depolama hizmetine ihtiyacı olan firmaların taleplerini bugüne kadar başarıyla karşılayan Park Palet, büyüme stratejileri doğrultusunda e-ticaret sektörü için sadece depo sağlayan bir şirketin ötesine geçerek, siparişlerin hazırlanmasından paketlenmesine, faturalanmasından kargolanmasına ve iade işlemlerine kadar tüm süreçleri sistemindeki uzman hizmet sağlayıcılar üzerinden yönetecek.

Kurulduğu günden bu yana, kurumların depolama ihtiyaçlarını geliştirilen yazılım üzerinden sisteme kayıtlı atıl depo alanlarını kullanarak karşılayan Park Palet, 2020 yılında e-ticaret lojistiğine odaklanacak. Online bir platform olması nedeniyle Türkiye'nin her yerinde depo seçeneği sunabilen Park Palet, müşteri portföyünde bulunan KOBİ sayısını da artırmayı hedefliyor.

Park Palet ağı içersinde, e-ticaret lojistiğinde uzmanlaşmış lojistik işletmelerinin depolarının da bulunduğunu belirten Park Palet Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı “Bu hizmeti platformumuzu kullanan tüm e-ticaret şirketlerinin kullanımına açarak kendilerine ekonomik, verimli ve esnek yapılar kurabilmelerini sağlayacağız. Özellikle KOBİ'lerin e-ticaret süreçlerinde depolama ve sipariş hazırlama süreçlerinde dışarıdan hizmet alabilme imkanları kısıtlı. Park Palet olarak hem platformumuzda bu alanda hizmet veren uzman operatörler, hem de sağladığımız yazılım altyapısı ile sistemimizde yer alan ve bu alanda büyümek isteyen tüm depolama firmaları ile her boyutta ve lokasyondaki ihtiyaçları karşılayabilmeyi hedefliyoruz. Bu da işletmeler için sipariş hazırlama ve lojistik maliyetlerinde düşüş, müşteri memnuniyetinde artış ve genel olarak dinamik bir lojistik ağ yapısına sahip olmak anlamına geliyor” dedi.

Sisteminde Türkiye geneline yayılmış 18 bölgede işletilen 180 depo ve 400 bin palet kullanılabilir kapasite bulunan Park Palet, e-ticaret lojistiği hizmeti verdiği ağındaki depo sayısını kısa sürede artırmayı hedefliyor.

Başta lojistik sektörünün güçlü olduğu İstanbul-Kocaeli hattı olmak üzere tüm büyük şehirleri kapsayan Park Palet ağında Erzurum'dan Çanakkale'ye, Hatay'dan Kayseri'ye farklı büyüklüklerde ve özelliklerde depolar bulunuyor. Sadece kurumsal lojistik şirketlerin depolarını değil, kriterlere uygun olan orta ölçekli işletmeleri de ağına ekleyen Park Palet'in ağında müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda serin, soğuk veya donuk özelliklere sahip iklimlendirilmiş depolar, kimyasal depolar, antrepolar ve açık depolama alanları da bulunuyor.Park Palet Romanya, Çekya, Kazakistan ve Gürcistan'da bulunan depoları ile müşterilerine yurt dışında da hizmet sunuyor.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr