Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / THY KARGO, KARGO 2000 KALİTE GRUBU ÜYESİ OLDU

THY KARGO, KARGO 2000 KALİTE GRUBU ÜYESİ OLDU

THY KARGO, KARGO 2000 KALİTE GRUBU ÜYESİ OLDU02.04.2009

THY Kargo, IATA’nın bir üyesi olan Kargo 2000 Kalite Yönetim Grubu’na kurumsal üye statüsünde katıldı. THY Kargo’nun kalitesini artırıp, maliyetlerini düşürmesi bekleniyor

 

Hedefi ölçülebilir, veri destekli, sektörün özel standartları ile desteklenmiş süreçler oluşturma suretiyle havayolu ile  hava kargo operasyonunun etkinliğini geliştirmek, hizmet standardını güçlendirmek ve son olarak operasyonel maliyetleri düşürmek olan Kargo 2000 Kalite Yönetim Sistemi, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) bir kuruluşudur. Kurum tüm dünyada hava kargo sektörü için yeni bir kalite yönetim sistemi oluşturulması amacı ile bazı büyük çaplı havayollarını ve  kargo acentalarını biraraya getirdi.

 

Girişim yaklaşık 50 havayolu, çok sayıda kargo acenta şirketleri, genel hizmet sağlayıcı kuruluşları ve bilişim teknolojisi sağlayıcılarından oluşuyor.

Türk Hava Yolları Kargo, Kargo 2000 Kalite Yönetim Grubu’na kurumsal üye statüsünde katıldı.

Türk Hava Yolları Kargo,  Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) bir girişimi olan Kargo 2000 Kalite Yönetim Sistemi’ne 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren dahil oldu.

 

Kalitesi artacak maliyetleri düşecek

 

Türk Hava Yolları Kargo, söz konusu gruba katılım sayesinde kargo taşıma süreci içerisinde zamanı iyi yönetmek, aksaklıkları azaltmak suretiyle hizmet kalitesini artırıp sektördeki başarısını güçlendirmeyi ve mutlak müşteri memnuniyeti sağlayarak, büyüyen hava kargo global piyasalarında pazar payının sürekliliğini ve artışını hedefliyor.

 

Türk Hava Yolları Kargo, Kargo 2000 Kalite Yönetim Sistemi’ne dahil olarak Türk Hava Yolları’nın uçuş ağında iş ortakları ile eşgüdümlü olarak çalışmak suretiyle, kargoların öngörülen süre içerisinde sevkinin gerçekleştirilmesi ve tüm kargo hareketlerinin her aşamada takip edilebilir olmasını sağlayacak. Lojistikhaber.com