Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / TCDD TAŞIMACILIK MAKEDONYA DEMİRYOLLARI İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİN BİRARAYA GELDİ

TCDD TAŞIMACILIK MAKEDONYA DEMİRYOLLARI İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİN BİRARAYA GELDİ

TCDD TAŞIMACILIK MAKEDONYA DEMİRYOLLARI İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİN BİRARAYA GELDİ25.11.2019TCDD Taşımacılık yetkilileri ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryolları Taşımacılık AŞ (ZRSM) yetkilileri 21.11.2019'da Ankara'da bir araya geldi.

İki ülke demiryollarının arasındaki mevcut işbirliği ilişkilerinin değerlendirilmesi ve artırılmasına yönelik bir toplantı düzenlendi.


Toplantıya TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şinasi Kazancıoğlu ve Kuruluşun daire başkanları, ZRSM Taşımacılık AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Orhan Murtezani, Finans ve Ekonomi Direktörü Shenur Osmani katıldı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı toplantı sonrası yaptığı açıklamada; ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek her iki ülkenin geçmişten gelen tarihsel bağlarının güçlülüğüne dikkat çekti.

Yazıcı, kültürel akışın manevi zenginliğin dost ve kardeş ülkeleri birbirine her geçen zaman diliminde daha da yakınlaştırdığını kaydetti. İki ülke demiryollarının iş birliği sayesinde bu akışın devam edeceğine değinen Yazıcı yük ve yolcu taşımacılığında yeni işlere imza atacaklarını da söyledi.

ZRSM Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Orhan Murtazani ise 2019 yılı içerisinde ülkelerine yapılan turistik tren turlarının kendilerini memnun ettiğini ve bu turların daha da artırılmasının gerektiğini belirtti.

Kaynak: www.tcddtasimacilik.gov.tr
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr