Üye Şirketlerden

IDC TÜRKİYE’DEN YURTİÇİ KARGO’YA İKİ ÖDÜLIDC TÜRKİYE’DEN YURTİÇİ KARGO’YA İKİ ÖDÜL25.11.2019
Yurtiçi Kargo, YK E-Kimlik ve YK Game projeleri ile IDC Türkiye Yapay Zeka, Analitik ve RPA Teknoloji Ödüllerinin İnovasyon kategorisinde ikinciliğe layık görüldü.

IDC Türkiye Yapay Zeka, Analitik ve RPA Teknoloji Ödülleri sahiplerini buldu. InterContinental Otel'de düzenlenen organizasyonda, Yurtiçi Kargo'ya iki ödül birden verildi. İnovasyon kategorisinde YK E-Kimlik ve YK Game projeleri, ikincilik ödülüne layık görüldü. Geceden iki ödül ile birlikte ayrılmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Yurtiçi Kargo Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dursun Dinçer: "Yurtiçi Kargo olarak, mobil teknoloji alanlarında uzmanlaşmış kadromuz ile geleceğe yönelik yaratıcı çözümler, kargo sektöründe ilkler ve müşteri odaklı hizmetler yaratmak adına hayata geçirdiğimiz YK E-Kimlik ve YK Game projelerimiz ile ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hem e-ticaret müşterimizin hem de nihai tüketicilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve kargo sektörüne yeni bir vizyon katmak için inovasyon adımlarına hız kesmeden yeni projelerimizle devam edeceğiz." dedi.

Ar-Ge departmanı tarafından TÜBİTAK destekli geliştirilerek İnovasyon kategorisinde ikincilik ödülünü alan YK E-Kimlik projesi ile Yurtiçi Kargo, sahte kimlik ile teslimat işlemlerinin önüne geçiyor. ‘E-kimlik (çipli) doğrulama sistemi' sayesinde ise, kimlik sahibini otomatik olarak tanıyor ve gönderileri sahibine güvenle teslim ediyor.

Türkiye'de ilk defa kargo sektöründe kullanılan ve IDC Türkiye Yapay Zeka, Analitik ve RPA Teknoloji Ödülleri İnovasyon kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülen YK GAME ile tüm Yurtiçi Kargo kuryeleri bir yandan mobil cihazları daha yaygın olarak kullanarak hızlı ve kusursuz hizmet sunuyor; diğer yandan söz konusu oyunlaştırma içerisinde geliştirdikleri ödül sistemi ile oyunlaştırmada yer alan tüm şube ve acente çalışanlarının motivasyonları artırılıyor.
 
Kaynak: lojiport.com
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72