Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / TEDARİK ZİNCİRİ OYUNU’NA DEV FİRMALAR KATILDI

TEDARİK ZİNCİRİ OYUNU’NA DEV FİRMALAR KATILDI

TEDARİK ZİNCİRİ OYUNU’NA DEV FİRMALAR KATILDI14.10.2019
Beer Game oyununun lisansını satın alıp, geliştiren Slimstock; katılımcılara, Tedarik Zinciri kararlarını etkileyen faktörleri göz önünde bulundurmaları için hem eğitici hem de eğlenceli bir oyun imkânı sundu.

LODER ve Slimstock iş birliğiyle kurulan SCP Club 12.kez Tedarik Zinciri profesyonellerini bir araya getirdi. Klagenfurt Üniversitesi tarafından geliştirilen “Beer Game” oyunu bu kez SCP Club bünyesinde oynandı. Oyunun lisansını satın alıp, geliştiren Slimstock; katılımcılara, Tedarik Zinciri kararlarını etkileyen faktörleri göz önünde bulundurmaları için hem eğitici hem de eğlenceli bir oyun imkânı sundu.

Moderatörlüğünü LODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş ve LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan'ın yaptığı etkinliğe, Şok Market, Lansinoh, Bizim Toptan, Faydasıçok Haolding, Watsons, Novartis, Bayer, English Home gibi dev firmaların Tedarik Zinciri yöneticileri katıldı. İnteraktif Tedarik Zinciri Eğitimi Oyunu ile katılımcılar iletişimin, iş birliğinin ve şeffaflığın gücünün Tedarik Zinciri üzerinde etkisini bir kez daha anladılar.

Her bir grupta bulunan 4 kişi, Tedarik Zincirinin 4 halkasını temsil ettiği bu oyunda en düşük maliyetle kazanan grup üyeleri ise; Lansinoh'tan Savaş Burç ve Dilşad Gülay, Faydasıçok'tan Erdoğan Bozkurt ve Bizim Toptan'dan Levent Bingöl oldu.

Açılış konuşmasını yapan Slimstock Ülke Müdürü Songül Sezer; “Tedarik Zinciri gibi zor, ürün sayısının çokça olduğu bu yapıda eğer iletişimsiz ilerlenirse bütün operasyonu zorlayabilecek dış faktörler devreye girer. Şirketlerin, Tedarik Zincirinde süreklilik sağlamaları için tüm faaliyetlerin koordinasyonunu, analizlerini ve geliştirmelerini güvenilebilir bir sisteme dayanarak yapmaları gereklidir. Bu şekilde ilerlemek kendilerine zincir bütününde verimlilik, müşteri memnuniyeti ve kârlılık sağlar. SCP Club bünyesinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte amacımız sizlere iletişimin gücünü vurgulamaktı'' diye belirtti. SCP Club bünyesinde düzenlenen ve bu sene 5.si gerçekleşecek olan “Türkiye'nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri Ödül Töreni” hakkında da bilgi veren Sezer, ödül töreninin 4 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşeceğini, proje yarışmasına katılım için ise son başvuru tarihinin 30 Ekim 2019 olduğunu söyledi.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr