Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / "İSKENDERUN KÖRFEZİ, BÖLGENİN SİNGAPUR'U OLABİLİR"

"İSKENDERUN KÖRFEZİ, BÖLGENİN SİNGAPUR'U OLABİLİR"

13.09.2019
Limakport Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü , “Geri sahalarda antrepoların, tır sahalarının, lojistik alt yapının artması gerekiyor. Bunu sağladığımızda İskenderun körfezi Singapur gibi olabilir bu hayal değil” dedi.

LimakPort İskenderun Limanı bölgede yapılacak olan lojistik ve transit taşımacılık faaliyetlerinin daha güvenli ve hızlı bir zeminde gerçekleşmesi için yaptığı çalışmalar kapsamında İskenderun'un üst düzey yönetimini düzenlenen toplantıda ayrıntılı şekilde bilgilendirdi. Toplantıya İskenderun kaymakamı İskender Yönden İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, Deniz Üst komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, 39. Mekanize piyade tugay komutanı Albay Ragıp Taygan, Sahil Güvenlik Komutan Oğuz Emre Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Mithat Tolunay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül ile gümrük müdürlüğü yetkilileri katıldı.Toplantıda Limakport Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü Liman ve bölgedeki lojistik gelişmeler hakkında bilgiler vererek İskenderun körfezinin lojistik alanda desteklenmesi durumunda bölgenin Singapur'u olabileceğine dikkat çekti.

Davetlilere LimakPort İskenderun Limanı tanıtım filminin izletildiği toplantıda bilgilendirmede bulunan Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü LimakPort İskenderun Limanı Akdeniz ve ortadoğu transit taşımacılığında hem süre hemde maliyet açısından en uygun ve en kapsamlı liman olduğunu belirterek ” İskenderun körfezinde yatırım yapmayı düşünen lojistik, transit ve nakliye firmaları bölgede ticari mallarını gümrüklemek, paketlemek ve depolamak istiyor. Bu işlemler için sadece liman sahaları yeterli değil. Geri sahalarda antrepolar in, tır sahalarının, lojistik alt yapının artması gerekiyor. Bunu sağladığımızda İskenderun körfezi Singapur gibi olabilir bu hayal değil zaten geçmişte İskenderun körfezi bu başarıyı sağlamıştı yine başarabiliriz” şeklinde konuştu.

İskenderun kaymakamı İskender Yönden ise yaptığı konuşmada gerek Limak'ın ve gerekse bölgede lojistik alanda yatırım yapmayı planlayan diğer firmaların ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verebilmek için atanmışlar seçilmişler ve bürokrasinin tüm organları ile ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi. İskenderun belediye başkanı Fatih Tosyalı ise bölgedeki ekonomik ve ticari gelişmelere pareler olarak İskenderun'dan Basra'ya demiryolu bağlantısının kurulmasının gerektiğine vurgu yaptı.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr