Gündem

LOJİSTİKİN KALBİNİN ATACAĞI FUARDA TÜRKİYE İLE ALMANYA PARTNER OLDULOJİSTİKİN KALBİNİN ATACAĞI FUARDA TÜRKİYE İLE ALMANYA PARTNER OLDU26.02.2009

Almanya'nın Münih kentinde 12-15 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenecek "Transport Logistic 2009" fuarı için Türkiye partner ülke seçildi. Türk lojistik sektörünün dünyaya açılımı için büyük önem taşıyan fuarda, lojistik telematik ve ulaştırma alanlarındaki faaliyet ve yenilikler görücüye çıkacak.

 

"Mess München International" fuar organizasyonu tarafından düzenlenecek olan etkinlik öncesine 23-24 Şubat tarihlerinde Ortaköy'deki Radisson SAS Bosphorus Hotel'de bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Aralarında çok sayıda yabancı basın mensubunun da bulunduğu toplantıya, Almanya Forwarder ve Lojistik Sektörü Derneği 'DSLV' Başkanı Michael Kubenz, 'Messe München International" genel müdür yardımcısı Herr. Eugen Egenmeir ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Kosta Sandalcı katıldı.

 

FUAR KRİZ ORTAMINDA ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Münih'te bu yıl 12'ncisi düzenlencek fuarın dünyayı sarsan ekonomik kriz şartlarında büyük önem taşıdığını anlatan Kubenz, "Transport Logistic fuarı katılımcılar için önemli fırsatlar sunacak" dedi. Kubenz, Türkiye ile Almanya arasındaki köklü ekonomik ilişkilerin, DLSV ile UTİKAD'ın göstermiş olduğu yoğun çabanın da fuar organizasyonundaki partnerlikte büyük etkisi olduğunu dile getirdi.

 

İki ülke arasındaki geleneksel ekonomik işbirliğine vurgu yapan Kosta Sandalcı ise, "Türkiye ile Almanya arasında ekonomik alanda yıllara dayanan işbirliği yansımalarını lojistik ve taşımacılık sektöründe de gösteriyor" diye konuştu.

 

Basın toplantısının ardından BALNAK Lojistik Grup'un Gebze'deki tesislerine ve DHL Express'in Yenibosna'daki genel merkezine toplu halde ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretlerde, Türkiye'nin lojistikteki yapılanmaları hakkında bilgi verildi.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı
Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6
Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72