Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / TURKISH CARGO'NUN KARGO TERMİNALİNİ LODIGE INDUSTRIE DONATIYOR

TURKISH CARGO'NUN KARGO TERMİNALİNİ LODIGE INDUSTRIE DONATIYOR

TURKISH CARGO'NUN KARGO TERMİNALİNİ LODIGE INDUSTRIE DONATIYOR05.08.2019
Büyüyen hava kargo faaliyetlerini İstanbul Havalimanı'na taşımaya hazırlanan  Turkish Cargo, tamamlandığında, yılda iki milyon ton kapasiteye ulaşacaktır terminalin donatımı için Alman Lödige Industries  ile çalışıyor.

Dünya çapında 40'tan fazla hava kargo terminalini donatmış olan Lödige Industries, en yeni teknolojiye sahip tam otomatik bir terminal oluşturuyor. Yeni kargo terminalinin donatımında otomatik yüksek raf depo alanı, hava kargo konteynerleri için 2 bin depo platformu, 17 bin palet depo alanı, 52 istifleme cihazı, 26 konteyner- ve palet asansörü ve ayriyeten Müşteri-Nakliye-Yönetimine doğrudan arayüze sahip bir entegre depo yönetim sisteminin (Lödige Cargo Professional) gibi teknolojiler kullanılıyor. Kargo terminaline, Lödige Industries yerel bakım ekibi tarafından yerinde hizmet verilecek. Aynı zamanda sistem hatalarını kısa sürece gidermek için gece/gündüz hizmeti veren Almanya'daki Lödge Müşteri Bakım Merkezi'ne bağlanma imkanı bulunuyor.

Türk Hava Yolları'nın Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen; "Yeni terminal son teknoloji ürünüdür ve gelecekteki gelişim için bizi ideal bir şekilde konumlandırmaktadır. Lödige Industries ile projemizdeki özel ihtiyaçlarımıza yenilikçi çözümler sağlayacak bir ortak seçtik. İşbirliğimizde esnek ve ekonomik olduklarını kanıtlamışlardır. Bu büyük projelerde her zaman bir avantajdır” dedi.

Lödige Industires'in CEO'su Philippe De Backer ise şunları söyledi: “Bu gözde projenin oluşturulmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yeni Mega-Hub için Turkish Cargo tarafından görevlendirilmiş olmak, mühendislik ve otomasyon konusundaki bilgi birikimimizin ve hava kargo terminalleri alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübemizin kanıtıdır.”

Kaynak: lojistikhatti.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr