Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DP WORLD, İLK TREN YÜKLEMESİNİ MEDLOG LOJİSTİK'E YAPTI

DP WORLD, İLK TREN YÜKLEMESİNİ MEDLOG LOJİSTİK'E YAPTI

DP WORLD, İLK TREN YÜKLEMESİNİ MEDLOG LOJİSTİK'E YAPTI05.08.2019
30 Temmuz Salı günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın da katılımıyla Kocaeli Yarımca Limanı'na ihracat yüklü ilk tren giriş yaptı. Türkiye'nin ulaştırma altyapısını güçlendiren bu yeni projenin ilk operasyonu Medlog Lojistik ile gerçekleştirildi

Kocaeli Yarımca Limanı içerisinde yapımı tamamlanan demir yoluna ilk tren seferi Medlog Lojistik operasyonu ile 30 Temmuz Salı günü törenle gerçekleşti. Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkanı Arda Ermut, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan'ın yanı sıra Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, liman yetkilileri ve diğer davetliler katıldı.

Ankara – İstanbul ana demir yolu hattı üzerine yapılan iltisak hattı ve liman içerisindeki demiryolu hattı ile ilk kez özel bir limanın içerisine demir yolu bağlantısı gerçekleştirilerek bir ticari köprü daha kurulmuş oldu. İlk aşamasından itibaren projede yer alan Medlog Lojistik, limana ilk ihracat yükünün taşınma operasyonun başında yer aldı. Denizyolu bağlantılı karayolu ve demiryolu kombine taşımacılığı yaparak müşterilerine kapıdan kapıya hizmet sunmakta olan Medlog Lojistik, sahip olduğu 255 adet vagon ile Yarımca Limanı'na yükleri daha kolay sevk edecek.
 
Kaynak: lojiport.com