Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / AMBARLI LİMANI'NDA YETKİ PAYLAŞIMI YAPILDI

AMBARLI LİMANI'NDA YETKİ PAYLAŞIMI YAPILDI

AMBARLI LİMANI'NDA YETKİ PAYLAŞIMI YAPILDI08.07.2019
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hizmet İzin Komisyonu, Ambarlı Liman Bölgesinde Kılavuzluk Hizmetinde Marin Römorkör ve Kılavuzluk Şirketini, Römorkör Hizmetlerinde ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik Şirketini yetkilendirdiği bildiriliyor.

Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet Yetkilendirmelerinin Tamamlandığı bildiriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hizmet İzin Komisyonu, Ambarlı Liman Bölgesinde Kılavuzluk Hizmetinde Marin Römorkör ve Kılavuzluk Şirketini, Römorkör Hizmetlerinde ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik Şirketini yetkilendirdiği bildiriliyor.

Buna göre Ambarlı'da kılavuzluk hizmetlerini Marin Römorkör, römorkörcülük hizmetlerini ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet İzin Komisyonu geçen mayıs ayında yaptığı toplantıda; İzmit, İskenderun Nemrut Körfezleri ile Gemlik Limanı'nda Kılavuzluk Hizmeti verecek şirketleri belirlemişti.

Buna göre İzmit Körfezi ve İskenderun Körfezi'nde kılavuzluk hizmeti verecek firma olarak Anadolu Kılavuzluk A.Ş.'yi (ANKAŞ) belirlerken, Nemrut Körfezi'nde ise kılavuzluk hizmeti verecek firma olarak UZMAR Uzmanlar Denizcilik Ltd. Şirketi yetkilendirilmişti.

Gemlik Limanı'nda ise Gemlik Kılavuzluk ve Römörkör Hizmetleri A.Ş.'nin kılavuzluk hizmeti vermesi kararlaştırılmıştı.

Haziran ayında yapılan yetkilendirmelerde ise A tipi römorkörcülük teşkilat izni gerektiren İzmit Körfezi ve Nemrut Körfezinde Sanmar ve Marine Römokör şirketlerine izin verilmişti. İzmit körfezinde 2 teşkilat: Sanmar ve Marin Römorkör, Nemrut Körfezinde 2 Teşkilat: yine Sanmar ve Marin Römorkör şirketleri ,İskenderun Limanında ise Medmarine ve Uzmar şirketleri A tipi yetkili teşkilat olmuş, Gemlik Limanında da Gemport yetkilendirilmişti.

Bu bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet İzin Komisyonu yetkilendirmeleri tamamlamış olacak.
 
DENİZHABER.COM

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr