Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / NETLOG ARAÇLARI DARÜŞŞAFAKA İÇİN YOLLARDA

NETLOG ARAÇLARI DARÜŞŞAFAKA İÇİN YOLLARDA

NETLOG ARAÇLARI DARÜŞŞAFAKA İÇİN YOLLARDA06.05.2019
Netlog, Darüşşafaka Cemiyeti'ne destek için araçlarını özel olarak giydirdi. Netlog'un ilk olarak Adana, Gaziantep, Ankara ve Samsun bölgelerinde görev yapacak 10'a yakın aracının arka kısımları Darüşşafaka Cemiyeti'nin sınav duyurularını taşıyacak.

Türkiye'nin önde gelen lojistik şirketlerinden Netlog, bu kez 156 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti'ne destek için yollara çıktı… Darüşşafaka Cemiyeti'nin 26 Mayıs'taki sınav duyurusunu araçlarına taşıyan Netlog, böylece küçük yaşta ebeveyn kaybı yaşamış, maddi durumu yetersiz yetenekli öğrencilerin 8 yıl boyunca ücretsiz olarak eşitlikçi ve akılcı bir eğitim almasına katkıda bulunuyor.

Sınav duyuruları araçlarda

Netlog'un ilk olarak Adana, Gaziantep, Ankara ve Samsun bölgelerinde görev yapacak 10'a yakın aracının arka kısımları Darüşşafaka Cemiyeti'nin sınav duyurularını taşıyan afişlerle kaplandı. Söz konusu araçlar görev yaptıkları bölgelerde, anne ya da baba kaybı yaşamış 4'üncü sınıf öğrencilerinin 26 Mayıs tarihinde düzenlenecek Darüşşafaka Sınavı'na katılması konusunda farkındalık yaratıyor.

Hedefimiz mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşmak

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, her yıl düzenledikleri giriş sınavına Türkiye'nin dört bir yanından binlerce dördüncü sınıf öğrencisinin katıldığını ifade ederken, “Hedefimiz mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşarak, ihtiyaç sahibi tüm çocuklarımıza akılcı, eşitlikçi, çağdaş bir eğitim olanağı sunabilmek. Çıktığımız bu yolda, en büyük gücümüzü de bağışçılarımızdan, destekçilerimizden alıyoruz. Netlog gibi eğitimin toplumsal kalkınmadaki rolüne inanan şirketlerin Darüşşafaka Cemiyeti'ne dolayısıyla ‘eğitimde fırsat eşitliği'ne yaptıkları katkılar sadece kurumumuzun değil aynı zamanda geleceğimizin gerçek sahipleri olan çocuklarımızın da yolunu aydınlatıyor. Tüm Netlog ailesine, verdikleri bu anlamlı destek ve yarattıkları bu farkındalık için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

En küçük işler bile hayatları değiştirebiliyor

Netlog Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak da eğitim alanında Türkiye'nin ilk sivil toplum örgütü olan Darüşşafaka Cemiyeti'ne destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken şöyle devam etti: “Eğitimin bir ülkenin toplumsal kalkınmasının en büyük unsuru olduğuna inanan bir şirket olarak, Darüşşafaka Cemiyeti ile aynı vizyonu paylaşmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bazen hayatta yaptığımız en küçük işler bile hayatları değiştirebiliyor. Bugün Netlog aracılığıyla bir öğrencimizin bile bu sınavdan haberi olması, bir öğrencimizin bile hayatının değişmesi bizler için en büyük mutluluk olacak. Umuyoruz ki tüm bu çalışmalar, bu sınavın çok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayacak.”

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs'ta


Darüşşafaka'ya öğrenci kabulü her yıl Darüşşafaka Giriş Sınavı üzerinden yapılıyor. Babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız, yatılı ve nitelikli eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın 2019 yılı sınavı, 26 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10.00'da Türkiye'nin 24 ilinde düzenlenecek.

Hangi şehirlerde düzenlenecek?

Sınav; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'da gerçekleştirilecek.

Sınava Türkiye'nin her ilinden başvuru kabul edilecek; söz konusu 24 il dışından sınava katılacak öğrencilerin ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları tüm ulaşım masrafı ise yine Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu'na 20 Mayıs 2018 Pazartesi gününe kadar elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünün ardından ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.
 
Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr