Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Dünyadan / İSTANBUL HAVALİMANI EN HEYECAN VERİCİ HAVALİMANLARI ARASINA GİRDİ

İSTANBUL HAVALİMANI EN HEYECAN VERİCİ HAVALİMANLARI ARASINA GİRDİ

İSTANBUL HAVALİMANI EN HEYECAN VERİCİ HAVALİMANLARI ARASINA GİRDİ17.04.2019CNN International dünyanın yeni açılan ve en heyecan verici havalimanlarını açıkladı. Türkiye'den listeye İstanbul Havalimanı girdi.

İşte o liste ve İstanbul Havalimanı için kullanılan ifadeler:

-Ilan ve Asaf Ramon Uluslararası Havalimanı- İsrail

Ilan ve Asaf Ramon Uluslararası Havalimanı, 473.5 milyon dolara inşa edildi. Havalimanı Moshe Tzur Mimarlık ve Amir Mann-Ami Shinar Mimarlık tarafından tasarlandı.

-Singapur Changi Havalimanı– Singapur

Singapur Changi Havalimanı yerleşkesi içerisinde inşa edilen “Jewel Changi Airport“, 17 Nisan 2019 tarihinde resmen açılıyor. 11-16 Nisan günleri arasında ise isteyenler, Jewel Changi Airport kısmını açılış öncesinde inceleme fırsatını bulacak. Jewel Changi Airport'un içerisinde faaliyet gösterecek dükkânların yüzde 90'ından fazlasının açılış gününde hazır olacağı belirtiliyor.

-Carlisle Lake District Havalimanı– İngiltere

Carlisle Göller Bölgesi'nde yer alan havalimanı açılışında gecikme yaşamıştı. Bölgenin adını taşıyan havalimanı 2019 yazında işletmeye açılacak.

-Murcia-Corvera Havalimanı- İspanya

2019'da açılan havalimanı, İspanyol turist destinasyonlarından birine açılan kapı olarak yorumlanıyor.

-Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı – Çin

Proje bütçesinin 12 milyar dolar olarak açıklandığı havalimanı, Pekin şehir merkezine 46 kilometre mesafede inşa edilmekte. Havalimanı ayrıca ekonomik olarak kalkındırılmak istenen Hebei ve Tianjin şehirlerine de hizmet verebilecek yakınlıkta.

-İstanbul Havalimanı– Türkiye

İstanbul'un yeni havaalanı dünyanın en büyüklerinden biri olmayı hedefliyor. Havaalanı henüz tamamlanmamış olabilir, ancak lale şeklindeki kontrol kulesi ve çarpıcı tasarımı, Berlin'deki 2016 Dünya Mimarlık Festivali'ndeki "Gelecek projeler - Altyapı" kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Havalimanı  'büyümek için inşa edildi', bitiminde 200 binden fazla yolcu kullanacak.

Kaymak: ulasimonline.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr