Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / THY YENİ YERİNE REKOR SÜREDE TAŞINDI

THY YENİ YERİNE REKOR SÜREDE TAŞINDI

THY YENİ YERİNE REKOR SÜREDE TAŞINDI08.04.2019
5 Nisan Cuma günü, saat 03:00 itibarıyla başlatılan nihai geçiş operasyonu, önceden belirlenmiş olan 45 saatlik planlamadan daha kısa sürerek, 33 saat içerisinde %96 oranında bitirilmiş oldu.

Türk Hava Yolları'nın, Türk Sivil Havacılık tarihinin en önemli kilometre taşlarından birini teşkil eden ‘Büyük Göç' ile geçtiğimiz 29 Ekim'de gerçekleştirilen resmi açılışı sonrasında İstanbul Havalimanı'na başlattığı kademeli geçiş büyük oranda tamamlandı. 

5 Nisan Cuma günü, saat 03:00 itibarıyla başlatılan nihai geçiş operasyonu, önceden belirlenmiş olan 45 saatlik planlamadan daha kısa sürerek, 33 saat içerisinde %96 oranında bitirilmiş oldu. 6 Nisan Cumartesi, saat 20:00 itibarıyla tamamının sona ermesi planlanan taşınma operasyonu ile bayrak taşıyıcı havayolu, önümüzdeki dönemde küresel sivil havacılık sektörünün merkezi olacak yeni evi İstanbul Havalimanı'nda yepyeni bir dönemin başlangıcını yapacak.

Türk Hava Yolları'nın, 86 yıllık tarihine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı'na veda edip, hafızalara ‘Zafer Anıtı' ismi ile yerleşen İstanbul Havalimanı'na taşındığı ‘Büyük Göç' sürecini değerlendiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı, M. İlker Aycı; “Hâlihazırda dünyanın en büyük havalimanı projesi olan bu dev tesis, gelecekte Türk Hava Yolları'nın çok daha büyük ve küresel ölçekte çok daha fazla ses getirecek büyümesine ev sahibi olmakla birlikte, aynı zamanda haiz olduğu son teknoloji ürünü fiziksel kabiliyet ve kapasitesiyle de büyümemizdeki en önemli itici güç olacaktır.”

“86 yıllık tarihimizde markamızın ev sahipliği misyonunu başarıyla tamamlamış olan Atatürk Havalimanı'na veda etmek bizler için tabii ki oldukça hüzün vericiydi. Ancak, markamızın özellikle son 15 yılı aşkın süredir önüne geçilmez yükselişi ve gelişimi, bizi bu zor ayrılık kararını almaya mecbur kıldı. Etkin büyüme performansı ile artık kabına ve mevcut yuvasına sığmaz olan Türk Hava Yolları için, gelişimini destekleyecek ve ayrıca sağladığı kapasite ve diğer fiziksel imkânlarla da önünü açacak yeni bir yuva gereksinimi doğdu.

Yolcu ve uçuş deneyimini bambaşka bir platforma taşımamızda bizleri yetkin kılacak bu imkânlar bütününü, hem markamıza hem Türk Sivil Havacılığına hem de dünya havacılığına kazandırmakta katkı sahibi olan herkese, başta bu projenin fikir sahibi ve en büyük destekçisi olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, IGA Konsorsiyumu, çeşitli iş ortaklarımız, değerli ailemizin her bir ferdi ve diğer tüm emek ve destek sahiplerine şükranlarımı sunuyor; önümüzdeki süreçte dünya havacılığının geleceğinin, yeni evi ve yeni marka yüzüyle Türk Hava Yolları merkezinde gelişeceğinin müjdesini şimdiden paylaşıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.”
dedi.

Kaynak: lojiport.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr