Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Dünyadan / JAPONYA, TAŞIMACILIKTA "KRİPTO PARA" KABUL EDECEK

JAPONYA, TAŞIMACILIKTA "KRİPTO PARA" KABUL EDECEK

JAPONYA, TAŞIMACILIKTA 01.04.2019Günlük milyonlarca Japon tarafından kullanılan Japonya'nın en büyük demiryolu ve metro operatörü olan Japan Railways Group, ödeme seçeneği olarak Bitcoin gibi kripto varlıklarının entegrasyonunu planlıyor.

JR Group'un kripto para ödemelerini sistemine entegre etmek için büyük bir bankayla ortaklaşa bir kripto para birimi şirketi kurma planı yaptığı bildiriliyor.

Kripto Paraların ve Bitcoin'in Benimsenmes iJR Group'un kripto paraları metro işlemleri de dahil olmak üzere çeşitli ödemeler için kullanılan ulusal toplu taşıma kartına entegre etme planı gerçeğe dönüşürse bu kripto paraların benimsenmesinde teşvik edici dev bir hamle olabilir.

JR Group'un yeni bir kripto para birimi girişimi oluşturma planlarına dayanarak, şirketin Rakuten'e benzer ödemeleri işleme koymak için kendi borsa veya altyapısını oluşturmak isteyebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl Japonya'nın Amazon'u olarak bilinen en büyük e-ticaret şirketi olan Rakuten, Everybody's Bitcoin borsasını 2 milyon dolara satın almış ve borsayı Rakuten Payments iştiraki altına geçirmişti.

JR Group, kendi şirketini kurarak işlediği kripto para ödemelerinden işlem ücreti alarak yeni bir gelir kaynağı oluşturabilme potansiyeline sahip. JR Group'un banka tarafından yaratılan bir kripto para entegrasyonunu kullanma olasılığı da bulunuyor. Japonya'nın önde gelen bir finans kurumu olan Mizuho'nun şu anda kendi kripto parasını geliştiriyor.

Japonya, kripto para farkındalığının yüksek olmasından dolayı bir taşımacılık şirketi için ödeme seçeneği olarak kripto para birimlerinin kabulü son derece mantıklı duruyor.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr