Karayolu

UBER FREIGHT, TIR'LAR İÇİN AVRUPA'YA GELİYORUBER FREIGHT, TIR'LAR İÇİN AVRUPA'YA GELİYOR25.03.2019TIR taşımacılığı yapanlar için Uber olarak tanımlanabilecek Uber Freight, Avrupa'da faaliyete geçiyor. Hayata geçirilecek bu proje TIR ile taşımacılık hizmeti veren firmaları ve yükleri bir araya getiriyor.

Uber, daha az bilinen hizmeti Uber Freight'ın ABD'de sunumunun üzerinden iki yıldan fazla zaman geçtikten sonra, önümüzdeki haftalarda Avrupa'ya geleceğini duyurdu. Eğer daha önce Uber Freight'ı duymadıysanız, bu hizmet tüm boyutlarda tır firmalarını taşıyacak yükler ile buluşturuyor. Firma bu hizmeti ilk olarak tırcılık endüstrisini "yeniden canlandırmak" için sunmuştu ve şimdi de tırcılığın 400 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu Avrupa'da yeni bir fırsat görüyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Hizmet, Avrupa'ya adımını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Hollanda'dan atacak ve yakın gelecekte kıtanın geri kalanına doğru genişleyecek. Hizmetin Hollanda'da aktif olması ile beraber taşıyıcılar ve sürücüler kayıt yapabilecekler.

Firma, bu piyasaya girişinin verimliliği arttırarak boşa harcanan kilometreleri ve yakıtı azaltacağını düşünüyor. Yapılan açıklamada Uber Freight lideri Lior Ron, Avrupa tır piyasasının ciddi bir şekilde verimsiz olduğunu ve sürücülerin taşımalara yetişemediğini belirtiyor. Diğer piyasalarda olduğu gibi Avrupa'da da küçük ve orta boyutlu taşıyıcıların piyasanın büyük bir kısmını (%85'ten fazlası) oluşturduğunu belirten yönetici, bu taşıyıcıların büyük nakliyeler ile temasa geçmekte zorlandıklarını ve bu yüzden de fiyatların arttığını söylüyor.

Tabi ki Avrupa genişlemesi ile beraber Uber Freight'ın da yeni çalışanlara ihtiyacı olacak. Lior tarafından yapılan açıklamaya göre Amsterdam, Hollanda'da çalışmak için 20 yeni pozisyon açılacak...

CHIP.COM

Kaynak: lojiport.com
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72