Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / FEDEX, HIZLI TESLİMATI OTONOM ROBOTLARLA YAPACAK

FEDEX, HIZLI TESLİMATI OTONOM ROBOTLARLA YAPACAK

FEDEX, HIZLI TESLİMATI OTONOM ROBOTLARLA YAPACAK28.02.2019
FedEx, müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek amacı ile otonom robotlar kullanacak. Bu sene içerisinde testleri tamamlanacak olan robotlar, yakın zamanda kullanılmaya başlayacak. Dünyanın en güvenilir lojistik şirketlerinden biri olan FedEx, müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek amacı ile otonom robotlar kullanacak. Bu sene içerisinde testleri tamamlanacak olan robotlar, yakın zamanda kullanılmaya başlayacak.
 
Dünyanın en güvenilir kargo şirketleri arasında yer alan FedEx, yakın mesafede bulunan müşterilerinin aynı gün içinde siparişlerini alabilmeleri için otonom robotlar kullanmaya karar verdi. Transfer ve lojistik alanında oldukça başarılı bir şirket olan FedEx'in bu tercihi; Walmart, Pizza Hut gibi şirketlerin de gündeminde yer alıyor. Söz konusu robot için DEKA isimli teknoloji şirketi ile anlaşmaya varan Amerikalı firma, testler biter bitmez SameDay (Aynı Gün) isimli robotu, teslimatlarda kullanmaya başlayacak.
 
FedEx - Volvo Ortaklığı ile Tek Bir Kamyon, Tüm Filoyu Kontrol Edebilecek
 
FedEx şirketinin kuruluşu itibari ile teslimatları hızla ve güvenle müşterilerine ulaştırması amaçlanıyor. Mevcut sistemde mesafeler fark etmeksizin aynı yöntemle ulaştırılan teslimatlar, bazen zaman kaybına neden olabiliyor. Özellikle siparişi veren kişi merkeze yakın mesafede oturuyor ise müşteri memnuniyetsizliğine yol açan gecikmeler, şirket yetkililerinin canını sıkıyor. İşte bu nedenle FedEx, teknolojinin imkanlarından faydalanarak yeni bir yönteme yöneliyor: Otonom Robot Servisi.
 
Burcu DENİZ - WEBTEKNO
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr