Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD İKİNCİ KEZ GLOBAL COMPACT RAPORU YAYINLADI

UTİKAD İKİNCİ KEZ GLOBAL COMPACT RAPORU YAYINLADI

UTİKAD İKİNCİ KEZ GLOBAL COMPACT RAPORU YAYINLADI05.02.2019Lojistik sektörünün geleceğine yönelik yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında 13 Şubat 2015 tarihinde UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) imzacısı olan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Global Compact Sorumluluk Bildirim Raporu'nu ikinci kez yayınladı.

UTİKAD, Global Compact Küresel ağına katılan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından 2 yılda bir sorumluluk bildirim raporu yayınlanması sürecine istinaden, ilk kez 2017 yılında Sorumluluk Bildirim Raporu'nu kamuoyu ile paylaştı.

UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki 10 ilkesi ile şirketleri ve paydaşlarını sorumluluk sahibi bir biçimde faaliyetlerini sürdürmeye teşvik eden bir ortak bir kalkınma kültürü oluşturuyor.

2015 yılında sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında Global Compact imzacısı olan UTİKAD, faaliyetlerinde Küresel İlkeler Sözleşmesinin ilkelerini temel alıyor. Bu kapsamda Bureau Veritas ile iş birliği yaparak Sürdürülebilir Lojistik Sertifikası oluşturan UTİKAD, İş'te Eşit Kadın Sertifikası'nı alan ilk sivil toplum kuruluşu olarak da lojistik sektörüne yön veriyor. Sivil toplum kuruluşlarını desteklemek adına son iki yıldır Vodafone İstanbul Maratonu'na üyelerden oluşturduğu koşu takımı ile katılan UTİKAD, topladığı bağışlarla sorunlarla mücadele eden kişilerin hayatına dokunmayı da başarıyor.

UTİKAD aynı zamanda dünyanın karşı karşıya olduğu açlık, yoksulluk, çevre kirliliği, iklim değişikliği gibi zorluklarla mücadele edebilmek için tüm üyelerini ve sektör firmalarını UN Global Compact imzacısı olmaya davet ediyor.

UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) UTİKAD Sorumluluk Bildirim Raporu 2017 - 2019 için tıklayınız.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr