Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Ekonomi / İş Dünyası / "DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIMIZA İNANCIM TAM"

"DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIMIZA İNANCIM TAM"

17.12.2018TİM Başkanı İsmail Gülle: "Önümüzdeki dönemde de çok daha büyük bir ihracat sıçraması için gerekli altyapı oluşturulacaktır. Sayın bakanımızın da bizlere verdiği destekle ihracatı çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır" dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'de bugün olduğu gibi gelecek dönemde de çok daha büyük bir ihracat sıçraması için gerekli altyapı oluşturulacağını belirterek, "Sayın bakanımızın (Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan) da bizlere verdiği destek ile ihracatı çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır." ifadesini kullandı.

TİM'in açıklamasına göre, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu toplantısı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla, Yenibosna'daki Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Meclisin 2019 hedefleri, dijitalleşmesi ve projelerinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Gülle, Türkiye'de bugün olduğu gibi gelecek dönemde çok daha büyük bir ihracat sıçraması için gerekli altyapı oluşturulacağını bildirdi.

Bakan Pekcan'ın kendilerine verdiği destekle ihracatı çok daha iyi noktalara taşıyacaklarına inançlarının tam olduğunu vurgulayan Gülle, ihracatın gerçek uzmanının TİM olduğunu kaydetti. Gülle, "Hedefimiz bellidir; hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir.

2019'da öncelikli hedeflerimiz arasında TİM'in dijital dönüşümünü gerçekleştirmek yer alıyor. Bu kapsamda e-ihracat seferberliği başta olmak üzere çeşitli çalışmaları hayata geçireceğiz. İhracatın fahri elçileri yurt dışında görev yapan ticaret müşavirlerimizi ihracatçılarımızla buluşturarak bu alanda önemli bir açılım sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ulasimonline.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr