Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD BU YIL OMURİLİK FELÇLİLERİNİN HAYATINA DOKUNMAK İÇİN KOŞTU

UTİKAD BU YIL OMURİLİK FELÇLİLERİNİN HAYATINA DOKUNMAK İÇİN KOŞTU

UTİKAD BU YIL OMURİLİK FELÇLİLERİNİN HAYATINA DOKUNMAK İÇİN KOŞTU13.11.2018Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD Koşu Takımı, adımlarını bu kez Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) yararına attı. 24 kişiden oluşan UTİKAD Koşu Takımı, 11 Kasım Pazar günü düzenlenen 40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda koşarak omurilik felciyle mücadele edenlere akülü tekerlekli sandalye alınması için bağış topladı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez oluşturulan UTİKAD Koşu Takımı 39. Vodafone İstanbul Maratonu'na katılmış ve topladığı bağışlarla Kadın Dayanışma Vakfı'na destek olmuştu. UTİKAD Koşu Takımı'nın topladığı bağışlar ile şiddete maruz kalan 275 kadına ücretsiz olarak sunulan sosyal, hukuki ve psikolojik destek için kaynak sağlanmıştı.

UTİKAD Takımı ikinci yılında TOFD'nin “Yol Arkadaşım Olur Musun?” kampanyasına destek olmak için bir araya geldi. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener liderliğindeki UTİKAD Koşu Takımı, 10 Kilometre Koşusu'na katıldı. Maratondan günler önce açılan bağış kampanyaları kapsamında omurilik felciyle mücadele edenlere akülü tekerlekli sandalye alabilmek için bağış toplayan UTİKAD Koşu Takımı hem TOFD'ye destek oldu hem de anılarında yerini alacak bir gün yaşadı.
 
İstanbul Maratonu'na ‘Yol Arkadaşım Olur Musun' kampanyasına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Bir yandan keyifli bir etkinliğe katılırken diğer yandan omurilik felciyle mücadele eden insanlarımıza destek olabiliyoruz. Bugün koşu takımımızda Belçika'dan bu etkinliğe katılmak için gelen iki meslektaşımızı da ağırlıyoruz. Engellilik sadece ülkemizde değil, dünya çapında önem verilen bir konu. Bu noktada engellilerimizin hayatına dokunabilmek ve yaşam kalitelerini artırmalarına katkı sağlamak bizim için önem taşıyor” diye konuştu. Bağış kampanyaları 25 Kasım'a kadar devam edecek.


Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr