Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / ÇİN HAVA KARGO PAZARI KÜÇÜLÜRKEN, TURKISH CARGO BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ

ÇİN HAVA KARGO PAZARI KÜÇÜLÜRKEN, TURKISH CARGO BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ

ÇİN HAVA KARGO PAZARI KÜÇÜLÜRKEN, TURKISH CARGO BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ17.08.2018Turkish Cargo, küresel hava kargo taşımacılığı veri hizmeti sağlayıcısı WorldACD verilerine göre, Ocak - Mayıs ayları arasında Çin'de ,7 lik bir büyüme kaydetti. Turkish Cargo'nun yükselen ivmesini sürdürdüğü zaman aralığında Çin hava kargo pazarında ise küçülme yaşandı.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları'nın kargo taşıma kapasitesi ile 122 ülkede 307 noktaya ulaşan ve ek olarak kargo uçağı filosu ile 83 destinasyona direkt kargo uçuşu gerçekleştiren Turkish Cargo, küresel hava kargo taşımacılığı veri hizmeti sağlayıcısı WorldACD verilerine göre, Ocak - Mayıs ayları arasında Çin'de ,7 lik bir büyüme kaydetti. Turkish Cargo'nun yükselen ivmesini sürdürdüğü zaman aralığında Çin hava kargo pazarında ise küçülme yaşandı.

Çin pazarında daha da büyümeyi hedefleyen Turkish Cargo, Çinli ekspres kargo devi ZTO ve Hong Konglu PAL Air ile kapıdan kapıya hizmetle özellikle küresel e-ticaret pazarına odaklanacak ve Global Kargo/Kurye şirketi olarak faaliyet gösterecek ortak bir girişime adım attı.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışı öncesi, “global ekspres taşımacılık” sektöründe taşları yerinden oynatacak bu anlaşma; sadece Türkiye'de değil, dünyada da geniş yankı uyandırdı.
Mevcut altyapısı ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdürülebilir bir büyüme sağlayan Turkish Cargo, uçuş ağına eklediği yeni destinasyonlar ile dünyanın en hızlı gelişen hava kargo markalarından biri konumundadır. Başarılı hava kargo markası; geniş hizmet yelpazesini, operasyonel kabiliyetlerini Türkiye'nin eşsiz coğrafi avantajlarlarıyla birleştirerek başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Kaynak: lojistikhatti.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr