Karayolu

TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMA KUYRUKTA GİRDİTIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMA KUYRUKTA GİRDİ18.06.2018Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen TIR şoförleri, Ramazan Bayramı'nda ailelerinden uzak olmanın burukluğunu yaşıyor.

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen ITR şoförleri, Ramazan Bayramı'nı ailelerinden uzakta karşıladı.

Bayramı yollarda karşılayan TIR şoförleri, yurt dışına çıkmak için kuyrukta kendileri gibi bekleyen meslektaşlarıyla bayramlaştı.

Türkiye'den Almanya'ya yük götüren TIR şoförü Kamil Şahin yaptığı açıklamada, her bayramda ailelerinden uzak olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

Genelde ailesinin bayramını telefon veya sosyal medya aracılığıyla kutladığını belirten Şahin, "Maalesef gece gündüz demeden ailemizden uzak olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Kuyruklarda ömrümüz geçiyor." diye konuştu.

TIR şoförü İsak İncekoca ise TIR şoförlerinin bayramlarda ailesiyle birlikte olamadığını belirtti.

Mehmet Balcı da çocuklarının nasıl yetişip nasıl büyüdüğünü göremeden zamanın akıp geçtiğini anlatarak, yıllardır asfalttan başka bir şey görmediklerini vurguladı.

Öten yandan Kapıkule SInır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapacak yaklaşık 240 TIR, 6 kilometre kuyruk oluşturdu.

Yoğunluğun, ihracata bağlı sefer sayısının artmasından kaynaklandığı bildirildi.

Kaynak: ulasimonline.com
 
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72