Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DB SCHENKER ARKAS, OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNE KÜRESEL DENEYİMİNİ SUNUYOR

DB SCHENKER ARKAS, OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNE KÜRESEL DENEYİMİNİ SUNUYOR

DB SCHENKER ARKAS, OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNE KÜRESEL DENEYİMİNİ SUNUYOR04.06.2018Avrupa'da 720 ofisi, yaygın nakliye ve depolama servis ağı ile müşterilerine hız veren DB Schenker Arkas, otomotiv endüstrisine, küresel deneyimi ile hizmet sunuyor.

Artan otomotiv satış ve üretim rakamları ile beraber ihtiyaç duyulan üretim ve satış sonrası parça tedariği miktarı da her geçen gün artıyor. DB Schenker Arkas Özel Müşteriler Yönetimi Departmanı Otomotiv İş Geliştirme Yönetmeni Hamza Aydoğan, bu bağlamda proje bazlı olarak müşterilerden bir çok farklı talep aldıklarını ifade etti: Stoklama, iç nakliye ve cross dock maliyetlerini azaltmak için Milk run toplama sisteminde talep artış gösterdiğini ifade eden Aydoğan, talepleri şöyle dile getirdi: “Avrupa'da artan üretim talebi ile beraber otomotiv yan sanayi tedarikçilerinin, nakliye maliyetlerini düşürmek adına OEM'lere yakın bulunmalarını talep ettikleri depolama ve nakliye servis taleplerinde önemli miktarda artış görülmektedir. Aynı zamanda, transit sürelerdeki güvenilirlik önemli ölçütlerden biri. Olası sapma durumlarında üretim duruşları ve satış kayıpları söz konusu olabileceği için otomotiv sektörünün risklerini / gereksinimlerini doğru tahlil edebilen ve çözüm sunabilen bir ekip ile servis sağlamak ciddi bir avantaj ve bunu müşterilerimize beklenen ölçüde sağlayabildiğimiz için de mutluyuz.”

DB Schenker Avrupa'da 720 ofisi, yaygın nakliye ve depolama servis ağı ile müşterilerine hız veriyor. “Taleplerin doğru tahlil edilebilmesi için müşterilerimizden, ziyaretlerimiz dâhilinde aldığımız geri bildirimler ilgili ürün yöneticileri (hava, kara, deniz, kontrat lojistiği) ile verimli bir şekilde tahlil edilerek beklentilerini karşılayacak çözüm projelerimizi müşterilerimize sunmaktayız.
Ürün sorumlularımız ile geliştirdiğimiz sürekli iyileşme modelleri ile gerek otomotiv gerek diğer sektöre mensup tüm müşterilerimizin kpı hedefleri üzerinden takip etmekteyiz” diyen Aydoğan, otomotiv organizasyonlarına katılarak farklı platformlarda müşterilerin beklentilerini doğru tahlil edebilme şansını yakaladıklarını söyledi.

DB Schenker Arkas'ın karayolu, demir yolu, deniz ve hava yolunun tüm seçeneklerini kullanarak ve ek olarak depolama hizmetleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözüm önerilerini sunduklarını kaydeden Aydoğan, bu noktada özellikle otomotiv ve yedek parça lojistiğinin hassasiyetini göz önünde bulundurarak tüm taşıma modları ile otomotiv müşterilerine JIT, JIS teslimat süreçleri dahil hizmet verdiklerini söyledi.

Türkiye genelinde yer alan 8 depo ile antrepo ve serbest depo cross dock ve VAS hizmeti verdikleri bilgisini veren Aydoğan, “Yurtiçi ve yurtdışı dağıtım ağımız ile ekspres ve destinasyona göre esnek teslimat seçeneklerimiz ile hizmet vermekteyiz. DB Schenker Arkas olarak, otomotiv endüstrisine, müşterilerimizin tedarik zinciri konusunda ihtiyaç duydukları çözüm arayışlarında, küresel deneyimi ile hizmet veriyoruz” diyen Aydoğan, yöntemleri şu şekilde sıraladı: “Tedarik zincirinde parçalar, yedek parçalar ve tamamlanmış araç gönderileri için özel, uygun maliyetli, entegre, farklı taşımacılık yöntemlerinin bir arada kullanıldığı lojistik çözümler. Her türlü satış sonrası gereksinimini karşılayan yedek parça depolama hizmetleri. KANBAN envanter takviye programları ve tedarik tarafına JIT teslimatları dahil olmak üzere otomotiv tedarikçisi operasyonları. Üretimin devam etmesini sağlamak için üretim kontrolü ve kalite güvencesi sistemleri ile gelişmiş bileşenlerin ara montajı. Depolama ve araç onarımı için teslimat öncesi inceleme merkezleri. Dünyanın her yerinden yeni iş kuranları desteklemek için uluslararası kaynak havuzu. Üretim lojistiği, dağıtım, CKD ve SKD ve tamamlamış araç lojistiği için dünya çapında ağ.”

DB Schenker Arkas'da tedarik lojistiği için optimize ve özel çözümler ürettiklerine değinen Aydoğan, Avrupa genelindeki tüm destinasyonlara kesintisiz olarak yedek parça tedariki sağladıklarını söyledi. Otomotiv üreticileri ve tedarikçileri için tüm nakliye modları ile sürekli aynı güzergâh hizmeti, çapraz sevkiyat, diğer taşıma modları arası taşımacılık dahil olmak üzere taşımacılık çözümleri sunduklarını belirten Aydoğan, sundukları hizmetleri şöyle sıraladı:

“Üretim tedariki: JIS / JIT ve tesisler arası taşımacılık. Dağıtım: Otomotiv parça ve malzemeleri için yedek sevkiyatlar, çapraz sevkiyat ve modeller arası taşımacılık. VAS servisi. Satış Sonrası: Ekspres ve sonraki günlerde teslim gönderiler (son derece esnek, bölgesel yedek parça temini) ”

Kaynak: transmedya.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr