Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / IATA E-TEHLİKELİ MAL BEYAN STANDARTLARINI KABUL ETTİ

IATA E-TEHLİKELİ MAL BEYAN STANDARTLARINI KABUL ETTİ

IATA E-TEHLİKELİ MAL BEYAN STANDARTLARINI KABUL ETTİ20.04.2018IATA, tehlikeli madde tedarik zincirinin dijitalleştirilmesinde önemli bir adım atan e-Tehlikeli Mal Beyanı (e-DGD) standartlarını kabul etti.

E-DGD, IATA Tehlikeli Mal Beyanı'nı (DGD) yönetmek için elektronik bir yaklaşım; böylelikle sektör için verileri dijitalleştirme ve veri paylaşımı girişimlerini desteklenecek. Bu sistem, hava kargo süreçlerini verimli bir şekilde modernize etmek ve gerek olduğunda ortaklar arasında kritik verileri paylaşmak için sektör girişimlerini destekleyecek ve düzenleyecek.

E-DGD'nin uygulanması, nakliyatçılar, taşıyıcılar, yer hizmetleri acenteleri ve üçüncü taraf sağlayıcılar dahil olmak üzere tüm ortaklar arasında işbirliği yapılmasına imkan tanıyacak. E-DGD'nin açıkça tanımlanmış veri yönetimi ile uygulanmasının getireceği faydalar arasında geliştirilmiş saydamlık, izlenebilirlik ve veri kalitesi yer alıyor. Böylelikle süreç verimliliği artacak, süreçteki hata ve gecikmeler azalacak.

E-DGD, IATA Kargo Hizmetleri Konferansı aracılığıyla bu sitemin sektöre gerekli olduğunu düşünen dört şirketin desteği ile geliştirildi; Air France-KLM Kargo, Lufthansa Cargo, İsviçre WorldCargo ve Cargologic.

AIRWAYSHABER

Kaynak: havakargoturkiye.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr