Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / RUSYA İLE TAŞIMACILIKTA 'VİZE' KONUSU DA GÖRÜŞÜLDÜ

RUSYA İLE TAŞIMACILIKTA 'VİZE' KONUSU DA GÖRÜŞÜLDÜ

RUSYA İLE TAŞIMACILIKTA 'VİZE' KONUSU DA GÖRÜŞÜLDÜ09.04.2018UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Bas¸kanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmede taşımacılıkta "vize" konusunun da gündeme geldiğini bildirdi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Bas¸kanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmede taşımacılıkta "vize" konusunun da gündeme geldiğini bildirdi.

Nuhoğlu yaptığı açıklamada, Rusya Federasyonu Devlet Bas¸kanı Putin'in Türkiye ziyaretinde, iki ülke arasındaki taşımacılık konusunun da değerlendirildiğini söyledi.

Taşımacılık sektöründe son dönemde büyük ilerleme olduğuna işaret eden Nuhoğlu, iki ülke arasındaki taşımacılık kotasının arttığını dile getirdi.

Türkiye ile Rusya arasında kara ulaştırması alanında toplantı yapılmasının kararlaştırıldığını anlatan Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında yapılan görüşmede taşımacılıkta "vize" konusunun gündeme geldiğini kaydetti.

Nuhoğlu, özellikle ağır yük taşıyan kamyon şoförlerine vize kolaylığının görüşüldüğüne dikkati çekerek, beklentilerinin taşımacılık yapan şoförlere vize uygulamasının kaldırılması olduğunu vurguladı.

İki ülke arasında iyi giden ilişkiler ve karşılıklı güven ortamı dolayısıyla yakın zamanda Rusya'nın, Türkiye'nin 3. ticaret ortağı haline geleceğinin altını çizen Nuhoğlu, "Rusya bizim için önemli bir ticari ortak." diye konuştu.

Kaynak: ulasimonline.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr