Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / AVRUPA İLE DIŞ TİCARET HACMİNDE ARTIŞ SİNYALLERİ VAR

AVRUPA İLE DIŞ TİCARET HACMİNDE ARTIŞ SİNYALLERİ VAR

AVRUPA İLE DIŞ TİCARET HACMİNDE ARTIŞ SİNYALLERİ VAR21.03.2018İstanbul'da her yıl Kasım ayında düzenlenen Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı, yerli ve yabancı lojistik şirketlere hem mevcut müşteriler ile buluşma hem de yeni iş anlaşmaları için zemin hazırlama olanağı sunuyor.

Avrasya'nın en büyük lojistik etkinliği olan logitrans yeni fikir, hizmet ve çözümleri ile birlikte lojistik sektörünün zirvesini bir araya getiriyor.
“logitrans Fuarı'na özellikle uluslararası firmaların katılım trendleri, ülkelerin Türkiye ile öngördükleri dış ticaret hacimlerinin aynası niteliğinde. Örneğin 2019 yılında Türkiye ile dış ticaretin belirli bir potansiyele ulaşacağına dair beklenti oluşan ülkelerde, bu ülkelerin sektör temsilcileri 2018 yılı fuar katılımlarını erken teyit ediyorlar. On yılı aşkın yıllık deneyimimiz bizi bu yönde yanıltmadı,” diyen Fuarlar Müdürü Altınay Bekar, “Bu gözlem dahilinde değerlendirerek 2019 yılından itibaren Türkiye'nin Avrupa ile dış ticaretinde hareketlilik beklemek yanlış olmaz. Almanya, Avusturya ve Fransa ülke pavilyonlarının teyidi ile gelen diğer talepler bize sektör adına olumlu sinyaller veriyor,” dedi. Ülke pavilyonlarının devletleri tarafından teşvik edildiğini hatırlatan Bekar, alınan katılım kararlarının ve bunların zamanlamalarının ülke politikalarını da yansıttığının altını çizdi.
2017 yılında logitrans Fuarı 24 ülkeden 150 katılımcı ile 50'yi aşkın ülkeden 13.700 dolayında ziyaretçi ağırladı. Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinin lojistik ve tedarik zinciri sektörlerinin karar vericilerini bir araya getiren Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı, alanında profesyonel ziyaretçi portföyü ile katılımcı ve ziyaretçilerine geniş bir yelpaze sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018'de de “truck & trailer, PeriLog, air cargo Turkey özel bölümlerine ek olarak 2018'de ilk kez yer alacak olan ve demiryolu lojistiğine odaklanan rail cargo Turkey de bu yıl logitrans içerisinde yer alacak.

2018'de 12. kez kapılarını açacak olan logitrans'da; Tek Kuşak Tek Yol projesi, Endüstri 4.0, Kariyer Günleri ve 3. Havalimanı'nın hava kargo sektörüne etkisi de gündemde olacak.
 
Her türlü konjonktürel etkiye rağmen 2017 yılında uluslararası niteliği en yüksek hizmet fuarı olma özelliğini koruyan logitrans, 2018 yılında da onaylanan Almanya, Avusturya ve Fransa Pavilyonlarının yanı sıra Çin, Orta Asya gibi gözde pazarların temsilcilerini de karşılamaya hazırlanıyor.
Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı EKO MMI Fuarcılık Tic. Ltd. Şti tarafından bu yıl 12. kez düzenlenecek “Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı” 14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. salonlarda gerçekleştirilecek. Avrupa ile Yakın Doğu arasında mükemmel bir köprü oluşturan logitrans; lojistik, telematik ve taşımacılığın tüm değer zincirindeki geniş ürün ve hizmet yelpazesini içermektedir.

Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı ile ilgili bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.logitrans.com.tr

Kaynak: kargohaber.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr