Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / LOJİSTİK DEVİ DHL, BLOCKCHAIN'E ADIM ATIYOR

LOJİSTİK DEVİ DHL, BLOCKCHAIN'E ADIM ATIYOR

LOJİSTİK DEVİ DHL, BLOCKCHAIN'E ADIM ATIYOR15.03.2018Lojistik devi DHL, Blockchain tabanlı tedarik zinciri prototipini geliştirmek için Accenture ile ortaklık kurduğunu 2 gün önce yaptığı açıklama ile duyurdu.

Ortak basın açıklamasında iki şirket teknolojiyi, küresel ilaç tedariğine sokmaya yönelik planların sürdüğü ve Blockchain için bir trend raporu sundu.

DHL ve Accenture, tedarik zincirindeki ilaçları takip etmek için altı coğrafyada nodeları olan Blockchain tabanlı serileştirme prototipini oluşturdu. Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Bu ilaçları takip eden defterler, üreticiler, depolar, distribütörler, eczaneler, hastaneler ve doktorlar dahil olmak üzere paydaşlarla paylaşılabilir. Laboratuvar simülasyonları, Blockchain'in yedi milyardan fazla benzersiz seri numarasını ve saniyede 1500 işlem gerçekleştirebildiğini gösteriyor. ”

DHL, Blockchain konusunda geçmişi olan Accenture firması ile ortaklık yapacak

Accenture firması daha önce Blockchain ile bir kaç çalışma yapmıştı. Eylül 2017'de şirket, kripto grafik özellikleri korurken, kurumların insani hataları çözme, yasal ve düzenleyici gereklilikleri yerine getirme, yanlış yönlendirmeyi ve diğer sorunları ele almalarını sağlayan düzenlenebilir Blockchain için bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Blockchain verilerini manuel olarak değiştirme kavramı, değişmez bir muhasebe etkinliğinin merkezinde yer aldığı bir teknoloji için kullanışlı gözükürken DHL programı, farmakoloji endüstrisinde endemik olan sorunların üstesinden gelmek için oldukça donanımlı görünüyor. DHL Tedarik Zinciri CIO'su Keith Turner konuyla ilgili şunları söyledi.

“Blockchain'i özellikle ilaç sektöründe heyecan verici potansiyeli görüyoruz, bu yüzden Accenture ile konseptimizi yaşam bilimleri ve sağlık endüstrisi üzerine odakladık. Blockchain teknolojilerindeki içsel olmayan uyumsuzluktan yararlanarak, sahtecilik riskini azaltma ve hayatları kurtarma konusunda büyük adımlar atabiliriz.”

Kriptoparahaber

Kaynak: lojiport.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr