Üye Şirketlerden

UPS, ABD’DEN ORTA DOĞU’YA YENİ AKTARMASIZ UÇUŞLAR DÜZENLİYORUPS, ABD’DEN ORTA DOĞU’YA YENİ AKTARMASIZ UÇUŞLAR DÜZENLİYOR08.02.2018Yeni uçuşla, Avrupa'dan Orta Doğu bölgesine olan kapasite artıyor. Yeni kullanılmaya başlanılan Boeing 747-8F, Afrika ve Hint alt kıtasına açılan bir ağ geçidi olan Orta Doğu'daki önemli varış noktalarına, transit geçiş süresini bir güne kadar kısaltıyor.

Duyuru, UPS'in Expo 2020 Dubai'nin resmi lojistik sağlayıcısı rolünü üstlendiği haberinin ardından geldi.

Yeni uçuşla, Avrupa'dan Orta Doğu bölgesine olan kapasite artıyor.

UPS (NYSE:UPS) Louisville, Kentucky'de bulunan Worldport® global hava aktarma merkezinden Dubai'ye günlük, aktarmasız uçuş başlatıyor. Böylece, Kuzey ve Güney Amerika'dan Orta Doğu'daki önemli varış noktalarına toplam transit geçiş saati tam bir iş günü kadar kısalacak. UPS'in yeni 747-8F nakliye araçlarından biriyle gerçekleştirilecek uçuş, UPS'in akıllı küresel lojistik ağının ve şirketin, Expo 2020 Dubai'nin resmi lojistik sağlayıcısı rolünün bir parçası.

UPS International Başkanı Jim Barber şu ifadelerde bulundu: “Birleşik Arap Emirlikleri, ABD'nin 50 eyaletiyle ticaret yapmaktadır ve ABD'nin Orta Doğu'daki en büyük ihracat bölgesi haline gelmiştir. Global ticaret merkezi olarak Dubai'nin önemi her geçen gün artmaktadır ve şimdi küçük paket ekspres taşıma ve kargo hizmetlerimizle Kuzey ve Güney Amerika'dan bir gün daha hızlı bir şekilde buraya ulaşıyoruz. Bölgedeki Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer hızla gelişmekte olan sanayi ve ticaret sektörlerine erişen şirketler için büyüme potansiyeli çok yüksek. Yeni uçuşumuz, UPS'in, her gün dünyanın GSYİH'sinin yüzde üçünü taşıyan akıllı küresel lojistik ağının, artan uluslararası ticaret taleplerine sürekli olarak nasıl hizmet ettiği konusunda başka bir örnek.”

Yaklaşık 7.700 mil (12.400 km) mesafedeki uçuş, UPS'in şimdiye kadar işlettiği en uzun düzenli tarifeli uçuş ve uzun mesafede daha fazla yük getiren yeni 747-8'ler tarafından sağlanacak. Yeni uçuş, şu anda haftalık olarak çalışmakta ve 27 Şubat tarihinden itibaren Salı'dan Cumartesi'ye kadar günlük uçuş olarak devam edecek. Yeni uçuş, UPS'in Hindistan Alt Kıtası Orta Doğu ve Afrika (ISMEA) bölgesinin merkezi olan Dubai'deki varlığını genişletme planının bir parçası. Müşterilere Expo 2020 ve sonrasında Dubai teslimatları konusunda hizmet etmek için kapasite, teknoloji ve personel yetenekleri de arttırılacak. UPS, bölgede 1989 yılından beri hizmet veriyor.

UPS Havayolları Başkanı Brendan Canavan şu ifadelerde bulundu: “Müşterilerimiz daha çok kapasite talep ediyorlar ve bunu Dubai'ye aktarmasız bağlantı yoluyla gerçekleştiriyoruz. UPS, bu tür uzun mesafeleri uluslararası güzergâhlarda sürdürülebilir taşıma sağlamak için şimdiye kadar kullandığımız en büyük uçak olan 747-8 jumbo jetlere stratejik bir yatırım yaptı.”

Louisville-Dubai uçuş ayağı, Louisville, Kentucky'deki UPSWorldport'ta başlayıp biten “dünya çapında” bir uçuş rotasının bir parçası. Worldport'tan geçen Kuzey ve Güney Amerika'daki hacim için Dubai'ye transit geçiş süresi tam bir gün kısaldı. Dubai'ye geldikten sonra, UPS'in Asya'daki en büyük tesisine ev sahipliği yapan Çin, Shenzhen'e gitmeden önce uçaklara yeni paket ve yük yükleniyor. ABD'ye bağlı paket ve yük daha sonra Shenzhen'de yükleniyor ve uçak Anchorage, Alaska üzerinden Worldport'a geri gönderiliyor. Bu yeni uçuşun eklenmesiyle, UPS'in mevcut Köln – Dubai uçuşlarındaki hacim kapasitesi, Hint Alt Kıtası, Orta Doğu ve Afrika'ya bağlı müşterilerin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verecek.

Kaynak: lojiyol.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı
Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6
Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72