Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / YURTİÇİ KARGO VERİLERİ ARTIK CEPTEN GİRECEK

YURTİÇİ KARGO VERİLERİ ARTIK CEPTEN GİRECEK

YURTİÇİ KARGO VERİLERİ ARTIK CEPTEN GİRECEK 19.09.2017Yurtiçi Kargo, İsviçreli kurumsal veri toplama ve mobilite şirketi Scandit firması ile gerçekleştirdiği iş birliği ile endüstriyel mobil cihazlarını cep telefonları ile değiştirme sürecini başlattı. Söz konusu yatırımı ile Yurtiçi Kargo, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve veri girişlerini daha hızlı hale getirecek.

Kurulduğu günden bu yana teknolojik altyapısını aralıksız güncelleyen ve ülkemizden yurt dışına ihraç ettiği Kargo Operasyon Sistemi (KOPS) ile uluslararası kargo sektöründe de dikkat çeken Yurtiçi Kargo, müşterilerine daha hızlı bilgi akışı sağlamak için son olarak, İsviçreli Scandit firması ile iş birliği gerçekleştirdi.

Kuryelerine yönelik geliştirmiş olduğu “mobil kurye uygulaması”nı bugüne kadar endüstriyel mobil cihazlarda kullanan Yurtiçi Kargo, son hamlesi ile sahada tercih ettiği endüstriyel mobil cihazların yerine standart cep telefonlarını kullanmaya başladı. Scandit ile gerçekleştirdiği iş birliği ile endüstriyel cihazların barkod okuyabilme kapasitelerine cep telefonlarında da ulaşan Yurtiçi Kargo, Haziran ayında 10 milyon paket üzerinde deneyerek satın alınımına karar verdiği Android akıllı telefon Scandit Barkod Tarayıcıları ile, kağıt kullanımını azaltmayı, kuryelerin ellerinde taşıdıkları yükü azaltarak daha hızlı ve verimli çalışmalarını hedefliyor. İlk etapta, Türkiye’deki şube ve acentelerine bağlı 1500 kurye tarafından kullanılacak olan söz konusu akıllı telefonlar ile Yurtiçi Kargo ayrıca, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve verilerin anında merkeze aktarılması sayesinde müşterilerini gönderileri hakkında daha hızlı bilgilendirebilecek.

Kaynak: transmedya.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr