Gündem

LOJİSTİK MERKEZLERDE SON DURUMLOJİSTİK MERKEZLERDE SON DURUM24.07.2017

Lojistik merkezlerden 7’si işletmeye açıldı, 7’si yapım aşamasında ve 7 lojistik merkez de proje ile kamulaştırma aşamasında bulunuyor.

Kombine taşımacılıkta ulaşım yollarının geliştirilmesi ve ulaşım modları arasında etkin bağlantının kurulması, depolama, bakım-onarım, yükleme-boşaltma, elleçleme gibi faaliyetlerini daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmesi için lojistik merkezler kuruluyor.

Tüm ulaşım sistemlerinin entegre olduğu lojistik merkezlerin, organize sanayi bölgelerine yakın ve yük potansiyeli yüksek olan bölgelerin yeniden yapılandırılmaları amaçlandı.

Öncelikle organize sanayi bölgeleriyle bağlantılı olarak yük taşıma potansiyelinin yoğun olduğu İstanbul (Halkalı), Kocaeli (Köseköy), Eskişehir (Hasanbey), Balıkesir (Gökköy), Kayseri (Boğazköprü), Samsun (Gelemen), Denizli (Kaklık), Mersin (Yenice), Erzurum (Palandöken), Uşak, Konya (Kayacık), İstanbul (Yeşilbayır), Bilecik (Bozüyük), Kahramanmaraş (Türkoğlu), Mardin, Sivas, Kars, İzmir (Kemalpaşa) (AYGM tarafından), Şırnak (Habur) ve Bitlis (Tatvan) olmak üzere toplam 21 yerde lojistik merkez inşa edilmesi planlandı.

Bunlardan Samsun, İstanbul-Halkalı, Eskişehir(Hasanbey), Denizli(Kaklık), Kocaeli(Köseköy), Uşak ve Balıkesir (Gökköy)’deki lojistik merkezlerin inşası tamamlanarak hizmete açıldı.

Kars, Bilecik(Bozüyük), Erzurum(Palandöken), Mersin(Yenice), Kahramanmaraş(Türkoğlu), Konya(Kayacık) ve İzmir(Kemalpaşa) lojistik merkezlerinin inşası; İstanbul- Yeşilbayır, Mardin, Şırnak (Habur), Kayseri, Sivas, Bitlis(Tatvan) ve Karaman lojistik merkezlerinin de ihale, proje ve kamulaştırma süreçleri devam ediyor.

Kaynak: lojiyol.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72