Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / TCDD, 3 ÜLKEYLE RO-LA TAŞIMACILIĞINI GÖRÜŞÜYOR

TCDD, 3 ÜLKEYLE RO-LA TAŞIMACILIĞINI GÖRÜŞÜYOR

TCDD, 3 ÜLKEYLE RO-LA TAŞIMACILIĞINI GÖRÜŞÜYOR18.07.2017TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt'un Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna demiryolları temsilcileri ile yaptığı görüşmede tırların vagonlarla taşınmasını sağlayan RO-LA taşımacılığı başta olmak birçok alanda iş birliklerinin geliştirilmesi ele alındı.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt ilgili daire başkanlarıyla birlikte, uluslararası yolcu ve yük taşımacılığını daha etkin bir hale getirmek üzere 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul’da bir dizi uluslararası görüşmelerde bulundu.

Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna demiryolları temsilcileri ile yapılan görüşmelerde, tırların vagonlarla taşınmasını sağlayan RO-LA taşımacılığı başta olmak üzere, lojistik alanında iş birliğinin geliştirilmesi ele alındı.

Ayrıca, TCDD Taşımacılık ile BDZ Cargo, karşılıklı yapılan yük taşımalarının daha da artırılması amacıyla, vagon, tren sayısının ve taşınan yük miktarının artırılması konusunda görüş birliğine vararak protokol imzaladı.

Optima Tours firması ile de yolcuların araçlarıyla birlikte seyahatlerine imkan veren oto kuşet taşımaları değerlendirildi.  İlgili firma ile Almanya ve Balkan ülkelerine yönelik olarak ortak çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili konuşan Genel Müdür Veysi Kurt, TCDD Taşımacılık AŞ’nin faaliyet alanını genişletmek için yerli ve yabancı özel sektörle, demiryolu idareleri ile görüşmeler yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Türkiye demiryolu sektöründe bölgesinde çekim merkezi olmaktadır. Altyapımız gelişirken diğer ülkelerle iş birliğimiz de gelişmektedir. Böylece, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel gücü de artmaktadır. Demiryolu geliştikçe Avrupa’dan Ortadoğu’ya Orta Asya’ya kadar trenin geçtiği topraklarda bereket, barış ve sevgi de artacaktır.” dedi.

TRENHABER.COM

Kaynak: lojiport.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr