Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ04.07.2017Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İTÜSEM desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi’ne katılan 19 katılımcı diplomalarını almaya hak kazandı.

19 Haziran’da eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, diplomalarını UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, FIATA Diploma Eğitimi eğitmenleri ve sektör temsilcilerinin de katılacağı mezuniyet töreninde alacak.

Türkiye’de ‘lojistik kültürü’nü oluşturmayı ve lojistik alanında eğitim anlayışını güçlendirmeyi hedefleyen Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, FIATA Diploma Eğitimi ile lojistik meslek eğitiminde yeni bir sayfa açtı. 150 ülkeden yaklaşık 10 milyon kişinin istihdam edildiği, 40 bine yakın taşıma işleri organizatörü ve lojistik firmasını temsil eden Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu FIATA tarafından dünyanın birçok ülkesinde uygulanan FIATA Diploma Eğitimi Programı, Türkiye’de UTİKAD tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi desteği ile gerçekleştirildi. FIATA Diploma Eğitimini başarıyla tamamlayan 19 katılımcı, 11 Temmuz Salı günü RadissonBlu Şişli Otel’de düzenlenecek mezuniyet töreninde diplomalarını alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maçka’da bulunan yerleşkesinde, 1 Ekim 2016 - 19 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve toplamda 36 hafta süren eğitimler, sektörde tecrübeli yöneticiler ile İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde görevli akademisyenlerin eşliğinde gerçekleştirildi.

Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Demiryolu ve Intermodal taşımacılık dâhil tüm taşıma modlarına ilişkin pratik bilgilerin yanında gümrüklemeden sigortaya kadar lojistik sektöründeki tüm bileşenlerin aktarıldığı FIATA Diploma Eğitimi’nde 296 saatlik eğitim boyunca güncel uygulamalar örneklerle katılımcılara aktarıldı.

Sınıf içi eğitimin yanı sıra UTİKAD üyelerinin tesislerine yapılan saha ziyaretleri ile uygulamalı eğitim şansını da yakalayan katılımcılar, 19 Haziran’da girdikleri sınavın ardından FIATA Diploması’nın yanı sıra FIATA Hava Kargo Sertifikası ve İTÜ tarafından verilen Lojistik Uzmanlık Sertifikası'nı da almaya hak kazandı. Katılımcılar diplomalarını 11 Temmuz Salı günü RadissonBlu Şişli Otel’de UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, FIATA Diploma Eğitimi programı eğitmenleri ve sektör temsilcilerinin de katılacağı törenle alıyor.

İTÜSEM desteği ile UTİKAD tarafından düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi Programı, 2017-2018 öğretim yılında da yeni katılımcıları kabul edecek. Dünyanın 150 ülkesinde geçerliliği olan FIATA Diploma Eğitimi’ne katılmak isteyen lojistik sektörü profesyonelleri egitim@utikad.org.tr adresine ön kayıt yaptırabilirler. 

UTİKAD

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr