Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / XİNJİANG UYGUR ÖZERK BÖLGESİ, GÜNEYDOĞU ASYAYA İKİNCİ YÜK TAŞIMA HATTIYLA BAĞLANDI

XİNJİANG UYGUR ÖZERK BÖLGESİ, GÜNEYDOĞU ASYAYA İKİNCİ YÜK TAŞIMA HATTIYLA BAĞLANDI

XİNJİANG UYGUR ÖZERK BÖLGESİ, GÜNEYDOĞU ASYAYA İKİNCİ YÜK TAŞIMA HATTIYLA BAĞLANDI23.06.2017Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi ile Qingdao arasında Güneydoğu Asya'ya açılan ikinci demiryolu ve denizyolu taşımacılık hattı açıldı.

Xinjiang Urumçi Uluslararası Kara Limanı Bölgesi ve Shandong eyaletinde yer alan Qingdao Limanı Uluslararası Lojistik Şirketi, kısa süre önce hattın oluşturulmasına dair iş birliği anlaşması imzaladı.

Bu hatla birlikte, yük taşımacılığı ve gümrük işlerinin daha verimli bir şekilde yapılacağı, böylece daha etkili bir iş birliği mekanizmasının kurulacağı belirtiliyor.

Urumçi Uluslararası Kara Limanı'ndan kalkan trenle taşınan yükler, söz konusu hat üzerinden Qingdao'ya ulaşarak, burada gümrükten geçtikten sonra denizyoluyla Japonya, Kuzey Kore (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti) ve Güneydoğu Asya ülkelerine gönderilebilecek.

Xinjiang Avrasya Kıtalararası Köprüsü Lojistik Şirketi Başkan Yardımcısı Zhou Yanhong, konuya ilişkin açıklamasında, daha önce Güneydoğu Asya ülkelerine yük gönderilmesi için 1 ay harcandığını, yeni hat sayesinde bu sürenin 15 güne indiğini, böylece nakliyat maliyetlerinin bir hayli azaldığını kaydetti.

Kaynak: lojistikhatti.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr