Üye Şirketlerden

U.N. RO-RO, GEMİ BOY UZATMA PROJESİ İLE SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTIU.N. RO-RO, GEMİ BOY UZATMA PROJESİ İLE SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTI01.06.2017Türkiye Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında intermodal taşımacılık hizmeti sunan U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş, ilk gemisi M/V Akdeniz Ro-Ro gemisinin boyunun uzatılmasının ardından M/V Cüneyt Solakoğlu Ro-Ro gemisine 30 metre uzunluğunda 1130 tonluk yeni bir dilim ekleyerek gemi boy uzatma işlemini başarıyla tamamladı.

U.N. Ro-Ro gemi boy uzatma işlemini bir Türk tersanesi olan GEMAK’a yaptırdı. Yerli operasyonla yapılan gemi boy uzatma işlemi, yerli Ro-Ro gemisi yapımının da ilk aşamasını oluşturdu. U.N. Ro-Ro’nun gemi uzatma alanındaki deneyim ve ekipman yatırımı, ilerleyen dönemde Türkiye’de Ro Ro gemisi yapımının da önünü açacak.

U.N. Ro-Ro, denizcilik ve gemi sanayi sektörünün gelişimine fayda sağlamak amacı ile bir Türk tersanesini tercih ederek bu gemi boy uzatma işlemini GEMAK ile gerçekleştirdi. Boy uzatma işlemi başarıyla tamamlanan 300 treyler kapasiteli 220 metre uzunluğundaki M/V Cüneyt Solakoğlu 27 Mayıs, Cumartesi günü seferine Pendik-Trieste hattı ile başlıyor.

U.N. Ro-Ro, yoğun olan günlerde ve hatlarda kullanılacak uzatılmış gemiler ile bekleme problemini ortadan kaldırarak kara sınır kapılarında uzun kuyruk çilesi yaşayan nakliyecilerimize çözüm sunmayı hedefliyor. U.N. Ro-Ro, Türk bayraklı, Türk mürettebata sahip ve yüzde yüz Türk şirketi olarak, denizcilik ve gemi sanayi sektörünün gelişmesine fayda sağlamak adına bir Türk tersanesi olan GEMAK’ı tercih etti ve Türkiye’de ilk defa bir Ro-Ro gemisi boyunun Türk tersaneleri tarafından uzatılmasına öncü oldu. U.N. Ro-Ro’nun gemi uzatma alanındaki deneyim ve ekipman yatırımı, ilerleyen dönemde Türkiye’de Ro Ro gemisi yapımının da önünü açacak.

Kaynak: lojistikhatti.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72